Різниця між акушером і гінекологом

Різниця між акушером і гінекологом Існують медичні спеціальності, присвячені явищам, які зачіпають виключно жіночий організм. Розкриємо це питання і з'ясуємо, чим відрізняється акушер від гінеколога. Зміст статті Деякі відомості Порівняння Деякі відомості Перш ніж розглядати названі спеціальності, слід згадати про науках, яким вони відповідають.

Читати Далі →

Різниця між таблеткою і капсулою

Різниця між таблеткою і капсулою Протягом життя кожній людині доводиться приймати різні ліки. Сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому різниця між таблетками і капсулами. Зміст статті Визначення Порівняння Висновки Topinfoweb.com. ru Визначення Таблетками прийнято називати тверді дозовані лікарські форми, які виготовляють з пресованого порошку.

Читати Далі →

Різниця між УЗД і 3d УЗД

Різниця між УЗД і 3D УЗД Ультразвукове дослідження - невід'ємна частина сучасної діагностики. Як правило, його використовують для виявлення патології внутрішніх органів, а також в плановому порядку при вагітності. По суті, це перше знайомство майбутньої мами зі своїм майбутнім малюком. Така процедура проводиться кілька разів протягом всього періоду вагітності: перший раз УЗД проводять на 10-12 тижні, другий - на 20-24 тижні, останній - на 33-36 тижні вагітності.

Читати Далі →

Різниця між урологом і венерологом

Різниця між урологом і венерологом Існує кілька медичних напрямків, присвячених проблемам сечостатевої сфери. Зупинимося на діяльності двох фахівців в цій області, а точніше, з'ясуємо, чим відрізняється уролог від венеролога. Зміст статті Визначення Порівняння Визначення Уролог - лікар, в чиїй компетенції знаходяться хвороби сечової системи (неважливо, якої статі і віку пацієнт), а також розлади чоловічого генітального тракту .

Читати Далі →

Як передається вітрянка

Як передається вітрянка Захворювання, яке викликає вірус герпесу людини третього типу, не дарма в народі називають вітрянкою. Дана хвороба дуже заразна або, висловлюючись медичною мовою, контагіозна, оскільки поширюється буквально "за вітром". Хтось перехворів нею в дитинстві і вже про це не згадує, але багатьох молодих батьків і вагітних жінок цікавить, як передається вітрянка.

Читати Далі →

Як проходить огляд у гінеколога

Як проходить огляд у гінеколога Будь-якій жінці рекомендується регулярно відвідувати гінеколога навіть при відсутності скарг. Нерідко візит до лікаря відкладається через пов'язаного з ним реального або надуманого дискомфорту. Насправді в тому, як проходить огляд у гінеколога, немає особливих неприємностей для жінки, крім деякої специфіки процедури.

Читати Далі →

Як передається ВІЛ

Як передається ВІЛ ВІЛ веде до неухильного зниження функції імунної системи, роблячи організм сприйнятливим до інфекції і пухлин. Хоча про захворювання та його збудника накопичений великий матеріал, нерідко виникають питання про те, як передається ВІЛ-інфекція. Зміст статті Шляхи зараження Статевий шлях Парентеральний шлях передачі Передача збудника від матері потомству Не зафіксовано випадків передачі вірусу: Шляхи зараження "Отримати" ВІЛ можна від інфікованого їм людини - носія чи хворого.

Читати Далі →

Як передається туберкульоз

Як передається туберкульоз Туберкульоз - хронічне інфекційне захворювання, зазвичай вражає органи дихальної системи, хоча можливо залучення в процес лімфовузлів, сечостатевої сфери, шкіри, очей, суглобів і кісток . В останні роки число заражених осіб постійно зростає. З огляду на реальну можливість інфікування, необхідно чітко уявляти, як передається туберкульоз легенів.

Читати Далі →

Як стати стоматологом?

Як стати стоматологом? Питання вибору майбутньої професії варто незмінно гостро перед випускниками шкіл. Багато абітурієнтів віддають перевагу медичним вузам, незважаючи на тривалість і складність навчання в них. І це цілком логічно, адже професія лікаря ніколи не втратить своєї актуальності. Педіатри, хірурги, офтальмологи, інфекціоністи - без них не обходиться жодна серйозна поліклініка.

Читати Далі →

Як написати скаргу на лікаря?

Як написати скаргу на лікаря? Незважаючи на досягнення світової медицини в області лікування деяких смертельних хвороб, сучасну медичну техніку та ефективні препарати, в лікарнях нашої країни все ще зустрічаються лікарі-непрофесіонали. Клятва Гіппократа, дана ними в минулі часи, жодним чином не поширюється на лікарські помилки, які часто роблять доктора вітчизняних поліклінік.

Читати Далі →

Инвизилайн - метод виправлення прикусу без брекетів

Инвизилайн - метод виправлення прикусу без брекетів На сьогоднішній день поширеність ортодонтичних аномалій досить велика. Але не кожна людина, провідний публічний спосіб життя, готовий цілих два роки відчувати незручності через носіння брекетів. Сучасна ортодонтія дійшла до такого рівня, що просто творить чудеса.

Читати Далі →

Чи буває алергія на кондиціонер?

Чи буває алергія на кондиціонер? Бурхливий розвиток науки і техніки постійно робить наше життя простіше і комфортніше. Чи може хто-небудь уявити свої будні без холодильника або пральної машини? У жарких регіонах сучасні жителі рідко обходяться без кондиціонера, але людей з підвищеною чутливістю тут чатує небезпека: так звана алергія на кондиціонер.

Читати Далі →

Справжні ліки при раку і гепатиті: досягнення ізраїльської медицини

Справжні ліки при раку і гепатиті: досягнення ізраїльської медицини В даний час в загальній структурі смертності одне з лідируючих місць займають злоякісні захворювання. Це обумовлено безліччю причин, серед яких нераціональне харчування, складна екологічна обстановка, вплив хімічних і фізичних канцерогенів.

Читати Далі →

Стоматологія: чого очікувати від візиту до лікаря?

Стоматологія: чого очікувати від візиту до лікаря? Похід до стоматолога у багатьох людей не викликає жодних позитивних асоціацій. Навпаки, уяву тут же послужливо малює картинку, де підозріло широко усміхнені лікарі кровожерливо тягнуться зі щипцями до насмерть переляканому пацієнтові. Зрозуміло, все це супроводжує пробирає до кісток звук бормашини .

Читати Далі →

Різниця між 3d і 4D УЗД

Різниця між 3D і 4D УЗД Вагітність - це найпрекрасніший момент у житті жінки. Кожна панночка розквітає в очікуванні малюка і стає чарівною і неповторною. Але будь-яка майбутня мама завжди турбується за свою майбутню дитину, саме тому вона ретельно виконує всі призначення лікаря і проходить призначені обстеження.

Читати Далі →

Різниця між вуграми і прищами

Різниця між вуграми і прищами Чисте обличчя завжди вважалося основою краси і ознакою доброго здоров'я. Однак іноді нашу зовнішність, на жаль, псують непрохані гості у вигляді прищів, вугрів і інших висипань. Це може виявитися справжньою катастрофою для молодих юнаків та дівчат, особливо якщо вони вирішили відправитися на побачення або, наприклад, на співбесіду.

Читати Далі →

Різниця між аденомою і простатитом

Різниця між аденомою і простатитом Простата є органом виключно чоловічого будови. Деякі фактори здатні негативно впливати на неї. При цьому в одних випадках діагностується розвиток аденоми, в інших - простатиту. Як виявляється кожне з цих станів, і чим вони відрізняються? Спробуємо розібратися. Зміст статті Загальна характеристика Причини виникнення Симптоми Лікування Загальна характеристика аденоми називають пухлина певного типу, доброякісну, що починає рости в залозистому епітелії.

Читати Далі →

Різниця між аденомиозом і ендометріоз

Різниця між аденомиозом і ендометріоз Аденоміоз і ендометріоз - це стан з вельми неприємними симптомами. Подібні жіночі проблеми досить поширені. Розглянемо детальніше кожен випадок і з'ясуємо, чим відрізняється аденоміоз від ендометріозу. Зміст статті Загальні відомості Порівняння Таблиця Загальні відомості Досліджувані патологічні стани пов'язані з ростом однієї з тканин організму в недозволеному місці.

Читати Далі →

Різниця між алкоголізмом і пияцтвом

Різниця між алкоголізмом і пияцтвом Алкоголізм і пияцтво - поняття нерівнозначні, хоча і те й інше пов'язане з вживанням спиртного. З'ясуємо, які особливості кожного з явищ і чим відрізняється алкоголізм від пияцтва. Зміст статті Визначення Порівняння Визначення Алкоголізм - захворювання, при якому в людини спостерігається нав'язлива потреба в прийнятті спиртного.

Читати Далі →

Відмінність алергії від застуди

Відмінність алергії від застуди Дуже часто навесні або навіть влітку ми страждаємо від незрозумілих симптомів, таких як, чхання, біль в горлі або набряклість носа. Визначити в цей момент різницю між застудою та алергією часто не надається можливим, але ми, тим не менш, спробуємо це зробити. Зміст статті Визначення Порівняння Висновки Topinfoweb.com.

Читати Далі →

Різниця між Амбробене і Лазолваном

Різниця між Амбробене і Лазолваном Раптовий кашель - несподіванка, малоприємна для будь-якої людини. Незважаючи на те, що кашель буває тільки двох видів - сухий і вологий, лікарських засобів від цієї недуги сьогодні є величезна кількість. Яке саме засіб від кашлю вибрати, і чи є між ними відмінності?

Читати Далі →

Різниця між невідкладною допомогою і швидкою допомогою

Різниця між невідкладною допомогою і швидкою допомогою Коли з нами трапляється біда - піднімається температура або хворіє дитина, - ми починаємо шукати різні способи вирішення проблеми. Іноді доводиться навіть набирати номер швидкої допомоги і очікувати відгуку від фахівця. Однак мало хто з нас знає, що на сьогоднішній день відома нам служба швидкої допомоги розділена на два підрозділи: швидка і невідкладна допомога.

Читати Далі →

Різниця між Амоксиклавом і амоксицилін

Різниця між Амоксиклавом і амоксицилін Наше здоров'я наших руках, саме тому ми намагатися зробити все можливе, щоб якомога швидше вилікувати захворювання. Вирушаючи на прийом до лікаря, ми подумки готуємося до того, що лікар призначить ліки і яке це буде ліки, залежить від самого захворювання. Саме тому ми часто задаємося питанням: "Який з антибіотиків краще, Амоксициллин або Амоксиклав, і в чому між ними різниця?

Читати Далі →

Різниця між абсцесом і інфільтратом

Різниця між абсцесом і інфільтратом При пораненнях, хірургічних втручаннях і різних запальних патологіях часто виникають ускладнення. Відбувається занесення інфекції або ж приєднання будь-якого додаткового патологічного процесу. До таких процесів відносяться абсцес і інфільтрат. Незважаючи на зовнішню схожість двох цих патологічних процесів, необхідно чітко уявляти різницю між ними.

Читати Далі →

Різниця між алкоголіком і п'яницею

Різниця між алкоголіком і п'яницею П'яниця або алкоголік? Хрін редьки не солодший: обидва слова мають пряме відношення до людини, яка не в змозі подолати згубну пристрасть до спиртного. Алкогольна залежність руйнує особистість, приносить страждання близьким і є безумовним соціальним злом. У медицині вона розглядається як важка хвороба, на рівні побутових і сімейних відносин - як різко негативний фактор.

Читати Далі →

Відмінність алергічного кашлю від звичайного

Відмінність алергічного кашлю від звичайного Кашлем прийнято називати рефлекторну реакцію організму на будь-яке подразнення дихальних шляхів. Це можуть бути запальні явища, механічні предмети або їдкі речовини. Найчастіше кашель супроводжує інфекції, наприклад, ларингіту або бронхіту, але іноді може бути наслідком інших причин, наприклад нервового розладу і чи алергії.

Читати Далі →

Різниця між антибіотиком і антисептиком

Різниця між антибіотиком і антисептиком В медичній практиці для боротьби з небезпечними для організму патогенами застосовуються антибіотики і антисептики. Препарати того і іншого виду мають різний склад і особливості дії. Чим відрізняється антибіотик від антисептика? Спробуємо відповісти на це питання.

Читати Далі →

Різниця між окулістом і офтальмологом

Різниця між окулістом і офтальмологом Сучасна медицина передбачає не тільки новітні відкриття, а й освіту все нових термінів, розібратися в яких простим обивателям буває нелегко. Навіть елементарні спеціалізації лікарів іноді дивують і збентеження: дійсно, в чому ж різниця між, скажімо, дантистом і стоматологом або окулістом і офтальмологом?

Читати Далі →

Різниця між ортодонтом і ортопедом

Різниця між ортодонтом і ортопедом Назви медичних спеціальностей "ортодонт" і "ортопед" у багатьох на слуху. Але чому конкретно займаються лікарі, які працюють за згаданою напрямками, точно знають не всі. Спробуємо розібратися в цьому питанні, а також з'ясуємо, чим відрізняється ортодонт від ортопеда.

Читати Далі →

Різниця між ангіною і фарингіт

Різниця між ангіною і фарингіт Холодна пора року балує нас не тільки зимовими гуляннями, катанням на санках і новорічною ялинкою. Дуже часто в зимові дні ми прокидаємося з болем в горлі і марно стоїмо біля дзеркала, намагаючись зрозуміти: що ж це - ангіна або фарингіт? Зміст статті Визначення Порівняння Висновки Topinfoweb.com.

Читати Далі →

Різниця між ангіною і тонзилітом

Різниця між ангіною і тонзилітом Осіння пора часто асоціюється у нас з простудними явищами і болями в горлі. Ось чому все більш актуальним стає питання: "Чим відрізняється тонзиліт від ангіни?". Спочатку давайте визначимо обидва ці поняття. Зміст статті Визначення Порівняння Висновки Topinfoweb.com. ru Визначення Тонзиліт - це запальний процес, який локалізується в одному або декількох лімфоїдних утвореннях глоткового кільця (найчастіше в піднебінних мигдалинах).

Читати Далі →

Різниця між антитілами igG і IgM

Різниця між антитілами IgG і IgM антитіл називається особливий тип білків - імуноглобулінів (міжнародне найменування - Ig). Вони діляться на п'ять класів і позначаються латинськими літерами (IgM, IgG, IgA, IgE, IgD). Кожен клас антитіл відноситься до різних стадіях і динаміці захворювання, що є важливим чинником в діагностиці та лікуванні різних захворювань.

Читати Далі →

Різниця між аритмією і тахікардією

Різниця між аритмією і тахікардією Під впливом певних факторів параметри серцебиття можуть в тій чи іншій мірі відхилятися від норми. У таких випадках говорять про появу аритмії або тахікардії. Розглянемо, що мається на увазі під цими назвами, і з'ясуємо, чим відрізняється аритмія від тахікардії. Зміст статті Загальні відомості Порівняння Загальні відомості Серце б'ється в результаті дії електричних імпульсів.

Читати Далі →

Різниця між артритом і артрозом

Різниця між артритом і артрозом Захворювання артрит і артроз мають загальну етимологію слова, обидва вони походять від грецького "артрон", що позначає суглоб. Відповідно і артрит, і артроз є захворюваннями суглобів. Однак крім хрустіння суглобів при русі, больових відчуттів в них і припухлостей в області суглоба, між цими захворюваннями немає нічого спільного.

Читати Далі →

Різниця між артритом і подагрою

Різниця між артритом і подагрою Артрит і подагра - це стани, які характеризуються запаленням суглобів. Як в цих випадках протікає хворобливий процес, і чим відрізняється артрит від подагри? Спробуємо це з'ясувати. Зміст статті Визначення Порівняння Визначення На артрит називають будь-яка поразка, що охоплює суглоби.

Читати Далі →

Різниця між аскаридами і гостриками

Різниця між аскаридами і гостриками І аскариди, і гострики - це настільки неприємні речі, що краще про них знати тільки теоретично. І ті й інші належать до біологічного типу круглих хробаків, а об'єднує їх ще й те, що вони є паразитами людини і живуть в кишечнику. Чим відрізняються аскариди від гостриків і що їх зближує?

Читати Далі →

Різниця між бандажем і ортезом

Різниця між бандажем і ортезом Бандаж або ортез в деяких випадках може стати вдалою альтернативою не дуже зручною гіпсовій пов'язці. Коли використовуються ці пристосування, як вони діють, і чим відрізняється бандаж від ортеза? Про це розповідається далі. Зміст статті Загальні відомості Порівняння Загальні відомості Вищевказані вироби застосовуються в різних цілях.

Читати Далі →

Різниця між бифидумбактерином і лактобактерином

Різниця між бифидумбактерином і лактобактерином Бифидумбактерин і лактобактерин відносяться до класу пробіотиків - препаратів, які містять висушені культури живих бактерій, які відновлюють мікрофлору кишечника. Біфідумбактерин має як діюча речовина біфідобактерії групи бифидум, лактобактерин ж має як діюча речовина лактобактерії виду plantarum.

Читати Далі →

Різниця між біопсією і гістологією

Різниця між біопсією і гістологією "Біопсія" і "гістологія" - це поняття з області медицини. Вони природним чином пов'язані між собою. Що мається на увазі в кожному випадку, і чим відрізняється біопсія від гістології? Спробуємо в цьому розібратися. Визначення біопсії називають процедуру по забору необхідної кількості тканини з організму людини з метою її дослідження.

Читати Далі →

Різниця між пансіонатом і санаторієм

Різниця між пансіонатом і санаторієм Хоча б раз на рік кожен з нас прагне піти від міської суєти і трохи відпочити. Тому довгоочікуваний, але такий швидкоплинний відпустку потрібно використовувати по повній програмі. А що ж робити, якщо здоров'я пустує, а зайнятися ним протягом року не дозволяла зайнятість?

Читати Далі →