Різниця між бородавкою і папилломой

Різниця між бородавкою і папилломой

Будь-які сторонні освіти на шкірі малоприємні. Вони можуть сильно заважати, а іноді і є дуже небезпечними з позиції онкології. У зв'язку з цим у обивателя виникає багато питань. Наприклад, чим відрізняється бородавка від папіломи, як вони виглядають, тягнуть чи за собою якусь загрозу? Спробуємо у всьому цьому розібратися.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
  • Звичайні бородавки (папіломи)
  • Підошовні бородавки
  • Плоскі бородавки
  • Висячі бородавки
  • Старечі бородавки

Визначення

Бородавка - шкірний виріст, зазвичай доброякісний, нерідко стає результатом проникнення в організм інфекції.

Папілома - утворення, що виникло після зараження людини особливим вірусом.

до змісту ↑

Порівняння

Одна з назв є узагальнюючим, інше - трохи вже. Якщо сказати більш повно, то відміну бородавки від папіломи полягає в тому, що перше поняття означає будь наріст певного типу на шкірі, а друге - лише ті з таких утворень, які викликаються конкретним збудником.

Йдеться про папіломавірусу. Підхопити його можна, маючи контакт із зараженими людьми або користуючись побутовими предметами. Але не варто надмірно побоюватися інфекції і повністю позбавляти себе спілкування з ким-то і відвідування улюблених місць. Ризик зараження невеликий при хорошому стані організму.А ось поганий імунітет (про це свідчать часті застуди) або постійне травмування шкіри стануть сприятливими факторами для дії збудника.

Як правило, бородавки будь-якого різновиду являють собою нешкідливі, хоч і доставляють дискомфорт, ущільнення. Але все ж ті з них, що є папіломами, можуть у виняткових випадках мати злоякісну природу. Тому залишати їх зовсім без уваги не можна.

Щоб не переплутати обговорювані шкірні освіти, скажімо, з родимками, треба знати, як вони виглядають. Наведемо кілька прикладів.

до змісту ↑

Звичайні бородавки (папіломи)

Це переважно невеликі потовщення, які при відсутності постійного травмування ніяк не турбують. Форма подібних виростів округла, а колір може зливатися з відтінком шкіри, хоча так буває не завжди.

Звичайна бородавка до змісту ↑

Підошовні бородавки

Освіти цього різновиду неможливо не помітити через їх вираженої хворобливості. З'являються вони на ступнях, де тре взуття, іноді на долонях. Такі бородавки часто приймають за мозолі, але вони мають іншу структуру.

Подошвенная бородавка до змісту ↑

Плоскі бородавки

Інша назва - юнацькі. Неприємні тим, що можуть з'являтися на найпомітніших місцях: обличчі і шиї (втім, і інші види іноді там локалізуються). На щастя, ці бородавки схильні з часом самостійно зникати.

Плоскі бородавки до змісту ↑

Висячі бородавки

Освіти тримаються на невеликому підставі і збільшуються не в обсязі, а в довжину. Іноді подібні вирости існують поодинці, в інших випадках вони розташовуються на шкірі групами.

Висяча бородавка до змісту ↑

Старечі бородавки

З'являються в пізньому віці. Не мають відношення до дії вірусів. Ростуть повільно і відрізняються темним забарвленням.

Старечі бородавки

Але, навіть знаючи, в чому різниця між бородавкою і папилломой, краще за будь-яких сумнівах щодо безпеки утворення звернутися до лікаря. Фахівець допоможе виявити причину виникнення наросту і, можливо, порекомендує операцію з його видалення.