Різниця між 3d і 4D УЗД

Різниця між 3D і 4D УЗД

Вагітність - це найпрекрасніший момент у житті жінки. Кожна панночка розквітає в очікуванні малюка і стає чарівною і неповторною. Але будь-яка майбутня мама завжди турбується за свою майбутню дитину, саме тому вона ретельно виконує всі призначення лікаря і проходить призначені обстеження. УЗД плоду - це запланований захід, що входить в основну програму введення вагітності, це так зване знайомство з майбутньою дитиною. Проводиться ультразвукове дослідження два-три рази на протязі всієї вагітності, іноді призначається і четверте УЗД прямо перед самими пологами. В основному воно робиться для визначення можливості природного розродження або необхідності проведення кесаревого розтину. В даний час медицина пропонує декілька видів УЗД, і сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому ж різниця між 3D і 4D УЗД.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

3D УЗД . При тривимірному зображенні ми отримуємо об'ємну і кольорову картинку, таким чином можна розглянути зовнішність дитини у всіх подробицях. На відміну від 4D УЗД, тривимірне зображення статично.

4D УЗД . Чотиривимірна картинка показує досліджуваний об'єкт в режимі реального часу. Цей метод дослідження дозволяє робити запис рухів майбутнього малюка на різні носії (на флешки, диски, фото).

до змісту ↑

Порівняння

При чотиривимірному УЗД до висоті і глибині зображення додається час, тобто ми можемо бачити немовляти в реальному часі. Ультразвукове дослідження в тому режимі, який використовується в акушерстві, не є небезпечним для здоров'я матері і малюка. Це підтверджено клінічними випробуваннями і багаторічним досвідом проведення діагностики при вагітності. Однак з цього питання все ж немає повної єдності думок серед експертів, тому робити УЗД при вагітності можна тільки за призначенням лікаря, але ніяк не по своїй власній примсі. Причому проводити його рекомендується виключно в певні терміни, саме тоді, коли цінність цього дослідження особливо висока.

натисніть на картинку для увеліченія3D УЗД

Тривимірне дослідження передбачає ряд обмежень, пов'язаних з термінами вагітності і з розташуванням плода. Так, наприклад, якщо дитина повернеться спинкою до датчика, його личко розглянути не вдасться. З іншого боку, такі об'ємні зображення дозволяють набагато краще розгледіти деякі структури, які не доступні для дослідження в звичайному режимі. Вони полегшують розуміння зображення і допомагають фахівцям визначити стан здоров'я малюка. Додаткова інформація особливо необхідна для діагностики та виявлення зовнішніх вад розвитку. Після проходження 3D УЗД матуся може заспокоїтися, адже процедура дає їй можливість в режимі реального часу перерахувати всі пальчики на ручках і ніжках і переконатися у відсутності інших зовнішніх вад розвитку. До речі, саме підозри на зовнішні вади стають медичним показанням для проведення тривимірного дослідження.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. 3D УЗД проводиться за показаннями в певні періоди вагітності, 4D УЗД - за бажанням мами.
  2. 3D УЗД показує статичну картинку, 4D УЗД - положення плода в режимі реального часу.
  3. 3D УЗД видає мамі фотографію майбутнього малюка, 4D УЗД дозволяє зняти відеоролик про його життя в утробі матері.