Різниця між небулайзером і інгалятором

Різниця між небулайзером і інгалятором

Серед величезної кількості представлених на сьогоднішньому ринку апаратів інгаляційної терапії споживачі все частіше стикаються не тільки з звичними ингаляторами, але і з небулайзерами.

Небулайзер (від латинського nebula - "хмара", "туман") - це апарат, який здатний перетворювати лікарські засоби з рідких станів в аерозольні і вводити їх в організм методом інгаляцій. Небулайзер бувають компресійні і ультразвукові. Іншими словами, небулайзер відноситься до більш вузького підрозділу інгаляторів, але, за великим рахунком, інгалятор і небулайзер - це два прилади, які виконують одні і ті ж функції.

Інгалятор (від латинського inhalo - "вдихаю") являє собою апарат, який за допомогою інгаляцій вводить в організм лікарські засоби, що знаходяться в аерозольному стані. Сучасні інгалятори діляться на кілька видів: парові, електронно-сітчасті, компресійні і ультразвукові. Всі вони призначені для профілактики і лікування різних захворювань дихальної системи (трахеїт, бронхіт, ГРВІ, астма і ін.) І мають однаковий принцип роботи, що полягає в перетворенні лікарського препарату в дисперсійний склад. Частинки такого складу мають розмір 0, 5-10 мікрон. Чим менший розмір частинок має розпорошену лікарський засіб, тим краще воно засвоюється організмом.

В залежності від того, який розмір часток кращий для споживача, він може вибрати той чи інший вид інгалятора. Виняток становить лише паровий інгалятор, в основі роботи якого лежить отримання дисперсійного складу, або просто пара, за допомогою нагрівання лікарського засобу. В силу того, що отримані парові маси такого інгалятора мають великий розмір часток, здатних досягати лише деяких ділянок дихальної системи, паровий інгалятор не відноситься до небулайзера і часто застосовується лише для проведення інгаляцій морської або мінеральною водою і трав'яними настоями.

Решта інгалятори, вони ж небулайзери, підходять для точного впливу лікарськими препаратами на нижні, середні або верхні ділянки дихальної системи. Найдрібніші частинки проникають найглибше в органи дихання, рівномірно покриваючи запалену зону і дбайливо усуваючи набряки і біль.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Небулайзер називається інгялятор з дуже дрібним розпиленням лікарського складу. Паровий інгалятор небулайзером не є.