Різниця між алкоголізмом і пияцтвом

Різниця між алкоголізмом і пияцтвом

Алкоголізм і пияцтво - поняття нерівнозначні, хоча і те й інше пов'язане з вживанням спиртного. З'ясуємо, які особливості кожного з явищ і чим відрізняється алкоголізм від пияцтва.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Алкоголізм - захворювання, при якому в людини спостерігається нав'язлива потреба в прийнятті спиртного. Залежність у страждає на алкоголізм проявляється як на психічному, так і на фізіологічному рівні.

Пияцтво - вид розбещеності, погана звичка, яка виражається в систематичному вживанні алкоголю. Пияцтво підриває здоров'я і репутацію, призводить до появи проблем в особистому житті і на роботі.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, пияцтво - це відправний пункт ланцюжка, в кінці якої видно лише самі безрадісні перспективи. Все починається з невинного бажання повеселитися з друзями або подумки відірватися від всіляких життєвих труднощів. Підігрівають інтерес до такого роду розваги загальноприйняті традиції, згідно з якими будь-які свята зв'язуються з розпиванням спиртного. А кому-то важко відмовитися від стопки, простягнутою п'є членом сім'ї.

На стадії пияцтва спиртне для людини ще не є найзаповітнішу "нагородою", яку йому будь-якими шляхами хотілося б отримати. В житті ще залишається місце для чогось більш важливого.Випивка в основному відбувається з конкретного приводу, а якщо особливої ​​ситуації немає, людина легко обходиться і без міцних напоїв.

В даному випадку п'є здатний свідомо не перевищувати певну дозу алкоголю, що вживається. А якщо відбувається перебір, то настає і важке похмілля. Протверезіння у віддаються пияцтву зазвичай супроводжується відчуттям провини. Однак регулярне пияцтво рідко залишається лише звичкою. З великою ймовірністю воно поступово переходить в підступну хворобу - алкоголізм.

У чому різниця між алкоголізмом і пияцтвом? Вона полягає насамперед в силі пристрасті до спиртного. При алкоголізмі залежність починає керувати людиною. Постійно "підкріплюватися" стає настільки важливо, що відмовитися від цього по своїй волі людина виявляється не в змозі.

Організм тепер по-іншому реагує на постійно надходить отрута. Якщо раніше відбувалася боротьба з алкоголем, то зараз захисний блювотний рефлекс не спрацьовує. Навпаки, з'являється стійка потреба в цьому свого роду наркотик. Настрій поліпшується тільки після випитої чарки, а інакше - стан агресії або депресія.

Життя алкоголіка - це важкі і тривалі запої, а між ними - короткі проблиски. Але навіть під час такого просвітління страждає захворюванням просто тримається, але не радіє навколишнього його дійсності в повну силу.

Відмінність алкоголізму від пияцтва полягає в його прогресуючому характері. Якщо пияцтво - це та сходинка, з якої ще, включивши розум, можна самостійно зійти, то алкоголізм, при відсутності лікування, з часом повністю бере владу над людиною.А підсумок - деградація особистості і руйнування власної, єдиною, життя.