Різниця між діатезом і алергією

Різниця між діатезом і алергією

Кожна матуся дуже любить свою дитину і завжди радіє його досягнень і успіхів. Але коли у малюка "розквітають" щічки і лікар ставить діагноз "діатез", батьки починають бити на сполох. Сьогодні ми спробуємо розібратися в чому ховається причина діатезу і чим він відрізняється від звичайної алергії.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Діатез - це не діагноз і не захворювання, а лише прикордонний стан або схильність до захворювання. Вже давно відомо, що переважна кількість хронічних захворювань у людини з'являється на тлі схильності до них. Всі ці схильності визначаються генетичним кодом кожної людини.

  • Так нервово-артріческій діатез являє собою схильність до артритів, подагрі, цукровому діабету, ожиріння. Інакше кажучи, у дитини з таким діатезом є схильність до порушення обміну сечової кислоти і до порушень вуглеводного і ліпідного обміну.
  • Лімфатико-гіпопластичний діатез характеризується схильністю до алергічних реакцій і до частих інфекційних захворювань.
  • Ексудативно-катаральний діатез (або алергічний діатез) - це захворювання раннього дитячого віку. У таких дітей знижена опірність інфекціям, підвищена чутливість і вразливість шкіри і слизових оболонок.

Алергія - це гострий процес, що характеризує реакцію імунної системи на один з алергенів (пил, пилок, шерсть, продукти харчування, хімічні речовини).Реакція може бути дуже слабкою і людина може навіть не підозрювати, що страждає від алергії, або дуже сильною, що представляє загрозу для життя. Лікування алергії в даний момент вже можливо, але не у всіх випадках і після тривалої терапії.

  • Харчова алергія - це імунна відповідь організму на певні продукти харчування. Виражається алергія у вигляді висипки, сверблячки, першіння в горлі, закладеності носа, сльозоточивості.
  • Анафілактичний шок - це складний патологічний процес, викликаний надмірно сильною реакцією на алерген. Він може бути викликаний лікарськими препаратами, продуктами харчування або укусами комах.
до змісту ↑

Порівняння

Лікування діатезу у грудних дітей дуже часто включає в себе ентеросорбенти, а причина тут в тому, що алергени мають властивість накопичуватися в травному тракті. Варто відзначити, що алергічний діатез часто з'являється на тлі переїдання. Незміцніла травна система малюка не справляється з навантаженням, наприклад, при введенні прикорму. Своєчасно скориговане харчування і правильне лікування діатезу призводять до того, що більшість харчових алергій закінчується вже в підлітковому віці і до початку пубертатного періоду не перетворюються в алергію.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Діатез - це схильність до алергічної реакції на ті чи інші компоненти. Алергія - це імунна реакція організму на який потрапив в нього алерген.
  2. Діатез - це не діагноз, а провісник алергії, він може поступово перерости в неї. Алергія - це самостійне захворювання, вона не залежить від того, чи був у дитини діатез чи ні.