Різниця між гастритом і виразкою шлунка

Різниця між гастритом і виразкою шлунка

Зазвичай у великих містах люди харчуються на ходу. Такий спосіб життя впливає на роботу шлунка і може стати причиною гастриту або виразки шлунка. Крім того, слизова шлунка і запальні процеси на ній тісно пов'язані зі станом нервової системи. Однак розхожий вислів "Усі хвороби від нервів", дуже поверхово. Ще в кінці минулого століття австралійський учений зробив відкриття, що у нас в шлунку проживає мікроорганізм, який і стає причиною захворювань - Хелікобактер (Helicobacter). Для того щоб створити собі комфортне середовище проживання, він знешкоджує кислоту і починає з'їдати клітини шлунка, виділяючи отруйні продукти своєї діяльності. Зрозуміло, що потрапила відкриту рану соляна кислота призводить до гастриту, а потім до виразки. Є версії, що причиною виразки шлунка є саме це бактерія і заразитися нею можна контактно-побутовим шляхом, але багато вчених до цих пір вважають, що причиною захворювань шлунка може бути соляна кислота.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Гастрит - це запальний процес слизової шлунка. Його причиною може бути неправильне харчування, низька якість їжі, а також неспецифічні фактори, такі як стреси і нервові переживання.

Виразка шлунка - це локалізований дефект слизової оболонки шлунка, іноді захоплюючий підслизовий шар.Процес виникає внаслідок впливу на слизову пепсину, шлункового соку і жовчі, в результаті чого виникають трофічні зміни на певній ділянці.

до змісту ↑

Порівняння

Як тільки на слизовій шлунка утворюється запальний процес, з'являються несприятливі симптоми: болі в епігастрії після їжі, нудота, блювота, іноді пронос. Оскільки такі симптоми характерні для багатьох захворювань, встановити діагноз може тільки лікар гастроентеролог після проведення спеціального дослідження - ФГДС. Відразу ж після пошкодження клітин слизової, організм включає захисні функції і посилає до місця "аварії" спеціальні імунні клітини, які повинні терміново очистити організм від патогенного речовини. Запальний процес при гастриті є не тільки проявом руйнування, а й спробою організму впоратися з проблемою своїми силами.

Як тільки в стінці шлунка утворюється стійкий вогнищевий дефект, лікарі констатують виразку шлунка. З цього моменту настає довгий процес лікування, адже виразкова хвороба становить загрозу для життя людини. Особлива небезпека криється в тому, що такий процес може в будь-який момент ускладнитися найсильнішим кровотечею і якщо вчасно не вжити заходів, людини годі й врятувати.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Гастрит - це запальний процес на слизовій шлунка, виразка - це вогнищевий процес, який часто поширяться на підслизову.
  2. Гастрит - це провісник виразкової хвороби.
  3. Болі при гастриті можуть носити спонтанний характер, для виразкової хвороби більш характерні голодні болі.
  4. Гастрит може розвиватися в будь-який час року, для виразки характерна весняно-осіння сезонність загострень.
  5. Гастрит не є небезпечним для життя, загострення виразкової хвороби може стати фатальним для людини.