Різниця між "Фесталь" і "панкреатин"

Різниця між "Фесталь" і "панкреатин"

"Фестал" і "панкреатин" відносяться до категорії засобів, здатних налагодити травлення. Медикаменти об'єднує однакове діюча речовина. Але є між ними і різниця.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Процес травлення пов'язаний з дією ферментів. Ці речовини необхідні для розщеплення вживаних продуктів на дуже дрібні компоненти, адже тільки в такому вигляді то, що ми їмо, добре засвоюється. Але іноді організм не справляється своїми силами з переробкою їжі.

Подібна ситуація може скластися, наприклад, коли людина переїдає, часто вживає жирне, що не позбавляється від неякісних продуктів або має певні захворювання. В результаті починає докучати печія або нудота, з'являються проблеми зі стільцем, відчувається загальний дискомфорт.

"Фестал" і "Панкреатин" доставляють в організм відсутні речовини. Беручи ці ліки, можна сподіватися на порятунок від описаних проблем. Активним компонентом в обох варіантах є панкреатин. Він являє собою в'язку ферментів, кожен з яких діє в своєму напрямку.

до змісту ↑

Порівняння

В упаковці того і іншого препарату можуть перебувати таблетки або драже. Їх значуще вміст приховано під захисною оболонкою. Такий захід викликана тим, що панкреатин нейтралізується в середовищі шлунка, відповідно, весь його лікувальний ефект при цьому зникає. Щоб не допустити подібного, і передбачений шар, завдяки якому вивільнення ферментів відбувається пізніше, при попаданні медикаменту в кишечник.

Компоненти захисної оболонки у препаратів різні. Чи не збігаються у ліків і допоміжні елементи. Однак слід розібрати більш суттєва відмінність "Фесталу" від "панкреатин". Воно полягає в їх основному складі. Так, друге зі згаданих коштів містить єдине активне, однойменне з назвою, речовина. У свою чергу, в "Фесталь" діє не тільки панкреатин. Важливий терапевтичний ефект тут мають також бичача жовч і такий компонент, як гемицеллюлоза.

Таким чином, "Фестал", який дещо багатші за своїм змістом, здатний виявитися в деяких випадках більш ефективним. Однак варто пам'ятати, що він протипоказаний при патологіях жовчовивідних шляхів і гепатитах. Крім того, побічні явища, пов'язані із застосуванням подібного медикаменту, виникають частіше.

Побачити, в чому різниця між "Фесталь" і "панкреатин", можна, і порівнявши їх ціну. Вона набагато вище у першого, закордонного, препарату. Вітчизняний же "Панкреатин" купити легше при скромних засобах. В цілому рекомендується в разі комплексної терапії зупинитися на максимально ефективному "Фесталь". А якщо необхідно регулярно приймати ліки цієї категорії, доцільно вибрати "Панкреатин", що економить фінанси. До того ж потрібно обов'язково прислухатися до рекомендацій лікаря.