Різниця між абсцесом і інфільтратом

Різниця між абсцесом і інфільтратом

При пораненнях, хірургічних втручаннях і різних запальних патологіях часто виникають ускладнення. Відбувається занесення інфекції або ж приєднання будь-якого додаткового патологічного процесу. До таких процесів відносяться абсцес і інфільтрат. Незважаючи на зовнішню схожість двох цих патологічних процесів, необхідно чітко уявляти різницю між ними.

Інфільтрат - є не що інше, як скупчення в живих тканинах різних клітинних елементів з домішкою лімфи і крові, що змінюють щільність тканини. Найбільш часто виникають пухлинні і запальні інфільтрати. Запальний процес утворюється внаслідок діапедезу і переважно складається з еритроцитів, лімфоїдних клітин, а так само з гістіоцитів і плазматичних клітин. Такий інфільтрат здатний склерозіроваться, що призводить до утворення каверни, рубця або абсцесу. Пухлинний інфільтрат складається, в основному, з атипових клітин і каже про інфільтруючим зростанні пухлини.

Абсцес - гнійне запалення тканин, що характеризується наявністю гнійного вмісту, відокремленого від навколишнього середовища мембраною. Він може з'явитися на шкірних покривах, в тканинах, в органах і навіть в просторі між ними. Причиною його появи служать гноєродниє мікроорганізми, що потрапляють в організм через пошкоджені тканини або слизові оболонки.Крім того, існують лімфогенний і гематогенний шляхи поширення інфекції (з струмом лімфи і крові відповідно), які можуть призвести до утворення інфільтрату у внутрішніх органах. Утворення капсули (мембрани) - це не що інше, як захисна реакція організму, спрямована на обмеження абсцесу від оточуючих здорових тканин.

Постін'єкційних абсцес

Найголовнішим і вирішальним відмінністю між інфільтратом і абсцесом є наявність флуктуації - можливості визначити скупчення рідини в патологічному вогнищі. Рідиною в даному випадку є гнійний вміст абсцесу, в інфільтраті вона відсутня. Ще одна відмінність інфільтрату від абсцесу криється в етіології освіти двох цих патологічних процесів. За розвиток абсцесу відповідають гноєродниє мікроорганізми, а інфільтрат може бути утворений як пухлинними клітинами, так і іншими клітинними елементами. Інфільтрат має можливість рубцювання і розплавлення, що згодом може привести до утворення абсцесу.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У порожнині абсцесу утворюється гнійний процес, в той час як у инфильтрированной тканини інфекція відсутня. Наявність флуктуації - це основна відмінність першого від другого.
  2. Інфільтрат розвивається внаслідок діапедезу клітин крові (виходження формених елементів крізь неушкоджені стінки судин), а абсцес виникає при попаданні в організм гноєтворних мікроорганізмів через пошкоджені тканини і слизові оболонки.
  3. Абсцес оточений мембраною, а у інфільтрату оболонка відсутня.