Різниця між алкоголіком і п'яницею

Різниця між алкоголіком і п'яницею

П'яниця або алкоголік? Хрін редьки не солодший: обидва слова мають пряме відношення до людини, яка не в змозі подолати згубну пристрасть до спиртного. Алкогольна залежність руйнує особистість, приносить страждання близьким і є безумовним соціальним злом. У медицині вона розглядається як важка хвороба, на рівні побутових і сімейних відносин - як різко негативний фактор. Звідси і відмінність в значенні слів "п'яниця" і "алкоголік".

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

П'яниця - звик до випивки людина, що постійно перебуває в стані алкогольного сп'яніння. Слово має негативної оцінної забарвленням, відноситься до розмовного стилю і вживається в повсякденній мові.

Алкоголік - людина з прихованою або вираженою алкогольною залежністю, яку в медичній термінології визначають як алкоголізм.

до змісту ↑

Порівняння

Якщо про людину говорять, що він п'яниця, маються на увазі, в першу чергу, його особисті якості, які доставляють неприємності оточуючим. Суспільство засуджує регулярно п'ють людей, тому що вони не можуть бути надійними партнерами, не в змозі контролювати свою поведінку і, до того ж, мають відштовхуючий вигляд.

Однак в повсякденній свідомості п'яниця, в порівнянні з алкоголіком, що не настільки неприємний і безнадійний.Вважається, що у нього завжди є шанс позбутися від бажання побачити дно пляшки - він може повернутися до нормального життя особистістю з високою самооцінкою і адекватною поведінкою.

На рівні усередненого мислення алкоголік - це вирок. Людей з таким ганебним тавром вважають покидьками суспільства, що викликають не жаль, а презирство. Навіть запійний п'яниця, в порівнянні з алкоголіком, в очах багатьох виглядає опустився, але все-таки зберіг деяку привабливість суб'єктом.

Це оману. Між синонімами алкоголік і п'яниця можна ставити знак абсолютної рівності.

З медичної точки зору, алкоголіком вважається людина, без міри вживає спиртні напої, щоб досягти стану ейфорії, що супроводжує один з етапів засвоєння алкоголю організмом. Регулярність вживання міцних напоїв і кількість випитого за один раз мають значення тільки як показники ступеня алкогольної залежності.

На першій стадії вона виникає на психологічному рівні: людині просто хочеться випити, щоб зняти стрес або підвищити настрій. Певна доза спиртного робить його розкутим, красномовним, хоча нерідко викликає сплеск агресії і бажання "з'ясувати стосунки". "Ти перетворюєшся на п'яницю", - скажуть одні. "Ти вже хворий", - констатують медики і підпишуть діагноз: "Алкоголізм".

На другій стадії у алкоголіків з абсолютною очевидністю проявляються всі ознаки цього тяжкої недуги. Розвивається не тільки стійка психологічна залежність, коли бажання випити стає непереборною, але і фізична: клітини вже не можуть обходитися без алкогольного допінгу, про що організм сигналізує повторюваним похмільним синдромом і депресивними станами.

На третій стадії алкоголізму відбувається повний розпад особистості і розвивається важкий фізичний стан, коли під впливом алкоголю руйнуються нервові тканини, клітини головного мозку, а також починаються незворотні деструктивні процеси, пов'язані з розпадом печінкових клітин, ураженням всіх життєво важливих органів і систем.

"П'яниця бідолашний", - пошкодують бабусі-сусідки. "Кінчений алкоголік", - гидливо поморщатся недавні знайомі. "Важкий хворий", - скажуть лікарі. Всі будуть праві.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. П'яницею в просторіччі називають людину, яка зловживає спиртними напоями. Алкоголік - запозичена з медичної термінології словоформа, яка використовується по відношенню до залежного від алкоголю особі.
  2. Вживаючи слово "п'яниця", навколишні, перш за все, виражають оцінку особистості питущого людини. Слово "алкоголік" вживається в більш точній, позбавленому оціночного відтінку значенні.
  3. Алкоголізм має три стадії розвитку. З кожною з них в рівній мірі пов'язані визначення "алкоголік" і "п'яниця".