Різниця між фельдшером і лікарем

Різниця між фельдшером і лікарем

Звертаючись до поліклініки по медичну допомогу, ми зазвичай не замислюємося про кваліфікацію медичного персоналу. Тим часом є велика різниця, хто займається нашим лікуванням - лікар або фельдшер? Давайте розберемося, в чому різниця між двома цими поняттями.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Лікар - це медичний працівник, який має вищу медичну освіту. Він має право не тільки поставити діагноз, а й займатися лікуванням пацієнта, в тому числі і оперативним. Лікар визначає ступінь працездатності пацієнта і видає лікарняні листи або довідки про необхідність легкого праці.

Фельдшер - це фахівець, який має середню спеціальну медичну освіту. Саме поняття "фельдшер" прийшло до нас з Німеччини, адже саме так в середні століття називали лікарів, які лікували поранених солдатів під час походів. Близько 90% фельдшерів раніше працювали замість терапевтів, наприклад в сільській місцевості та в невеликих містах. Вони мали право поставити діагноз пацієнту і призначити лікування, могли виписувати лікарняні листи і рецепти.

до змісту ↑

Порівняння

Сьогодні фельдшери працюють на залізничних станціях, на кораблях, в портах, в медичних пунктах, в аеропортах і військових частинах. Їх основне завдання полягає в тому, щоб надати хворому першу медичну допомогу до приїзду фахівців.У 90% випадків на станціях швидкої допомоги працюють фельдшери, їм довірені постановка попереднього діагнозу і надання долікарської допомоги, а при необхідності - доставка пацієнта до лікарні, де лікуванням пацієнта будуть займатися вже лікарі. Сьогодні ситуація кардинально змінилася і навіть фельдшер повинен мати вищу освіту. Однак катастрофічна нестача медичного персоналу все ще дозволяє фельдшерам займати лікарські посади, виписувати лікарняні листи і надавати нескладну хірургічну допомогу, наприклад, при опіках і травмах.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лікар - це фахівець з вищою медичною освітою, фельдшер має середню медичну освіту (технікум, училище, коледж).