Різниця між кором та краснухою

Різниця між кором та краснухою

Дитячі інфекційні захворювання мають свої особливості, симптоми, перебіг. Діагностувати будь-яке інфекційне захворювання може тільки лікар після огляду дитини та на основі зібраного анамнезу. Тим часом, батькам корисно знати деякі особливості, симптоми і перебіг дитячих захворювань. Багато хвороб інфекційного характеру мають схожу клінічну картину.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Кір - це гостре інфекційне захворювання, більш характерне для дитячого віку. Хвороба вражає верхні дихальні шляхи, часто супроводжується висипанням на шкірі і високою температурою.

Краснуха - це гостре інфекційне захворювання, що супроводжується висипом на тілі, генералізованої лімфоаденопатія (збільшенням лімфатичних вузлів), підвищенням температури і ураженням плода при вагітності.

до змісту ↑

Порівняння

Кір і краснуха передаються повітряно-крапельним шляхом, найчастіше ними хворіють діти, в старшому віці хвороба протікає дуже складно і важко. Обидві інфекції на початку хвороби характеризуються нежиттю, кашлем, підвищенням температури, висипаннями на шкірі. Проти кору і краснухи діти отримують щеплення, які допомагають створити штучний імунітет. Спільного в цих захворювань дуже багато, але як їх відрізнити?

Прояв кору в роті

Кір протікає складніше, ніж краснуха, у дитини температура тіла підвищується до 39 градусів, при цьому спостерігається почервоніння очей і гавкаючий кашель. Краснуха, характеризується м'язовими болями, температура тіла не вище 37. 5 - 38 градусів. Збільшення потиличних лімфовузлів спостерігається в обох випадках. При кору у дитини на слизовій оболонці щік можна побачити дрібні цятки білого кольору, які відсутні при краснусі. Характерним для обох інфекцій вважається висип. При кору висип починає проявлятися на обличчі, руках, тулубі і на протязі 2-3 днів покриває все тіло дитини, вона може зливатися, утворюючи червоні плями. Через 3-4 дні висипання починають бліднути, лущиться, при краснусі таких симптомів не спостерігається.

Краснуха

Для краснухи характерними симптомами вважаються висипання, які спочатку з'являються на шиї, руках, тулубі, животі, з'являється свербіж, висип не зливається і має дрібні рожеві плями. Інкубаційний період для обох інфекцій становить 21 день. Особливе місце приділяють ускладнень після цих захворювань, які здатні загрожувати життю дитини. Дуже часто після кору можуть виникати такі захворювання як пневмонія, енцефаліт, менінгококова інфекція. Після краснухи ускладнення проявляються рідко, але вони також небезпечні для життя дитини: енцефаліт, артрит. Кожен батько при перших симптомах повинен звернутися до лікаря, не займатися самолікуванням, яке може бути безрезультатним або спровокувати ускладнення.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кір - це гостре інфекційне захворювання, при якому на обличчі, тілі і кінцівках з'являються червоні плями. Краснуха - це інфекційне захворювання, яке проявляється у вигляді мелкопятнистой висипу і поразки лімфовузлів.
  2. Кір не шкодить вагітності, краснуха вражає плід і може викликати генетичні мутації.