Різниця між БАД і ліками

Різниця між БАД і ліками

Кожна людина в цьому світі хоч раз в житті користувався лікарськими препаратами. Це не дивно, адже у кожного з нас періодично може боліти голова або з'являтися тимчасове нездужання. Крім ліків, ми використовуємо і допоміжні засоби (вітаміни і біологічні добавки) - дані речовини призначені для того, щоб зберегти наш організм в тонусі. Вони містять у собі речовини або харчові добавки, які призначені для усунення в організмі дефіциту біологічно активних речовин. Головне їхнє призначення - це підвищення опірності до захворювань і зміцнення імунної системи.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Біологічно активні добавки (БАД) - це харчові добавки, які містять окремі активні сполуки біологічних речовин або їх комплекс. Є безліч біологічних добавок, які дозволені Міністерством охорони здоров'я і входять до державного реєстру, але є і такі, які заборонені до використання.

Ліки - це активна речовина або суміш речовин синтетичного або природного походження. Воно найчастіше використовується для діагностики, профілактики і лікування різних захворювань. Випускається в різних лікарських формах: таблетки, розчини для ін'єкцій, капсули, мазі. Всі лікарські препарати проходять обов'язкові клінічні випробування.

до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність БАД від ліків полягає в тому, що ліки має строгу хімічну формулу, а біодобавка є невизначений коктейль з активних речовин. Лікарські засоби обов'язково проходять клінічні випробування, в результаті чого можна максимально точно дізнатися про те, як впливає на організм людини той чи інший препарат. Біологічні добавки не підлягають обов'язковим клінічних випробувань, а тому передбачити їх реакцію на організм людини практично неможливо. Крім того, ліки містять чітку дозування активної речовини, яка обов'язково прописана в інструкції, а ось біологічна добавка містить в собі невизначену кількість активної речовини, і можна тільки здогадуватися, яким чином воно вплине на організм людини. Єдина втіха в тому, що дози активної речовини в БАД мізерно малі, а тому серйозно нашкодити людині вони навряд чи зможуть.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ліки має чітко регламентовану дозування активної речовини, в БАД використовується вільна рецептура.
  2. Ліки обов'язково проходить клінічні випробування, а тому його дії на організм людини в більшості випадків передбачувані. Багато БАД не проходять клінічні випробування, а тому передбачити їх вплив на організм людини буває досить складно.