Різниця між бронхітом і кашлем

Різниця між бронхітом і кашлем

Бронхіт - це хвороба, при якій людина може сильно кашляти. Однак кашель виникає і зовсім з інших причин. Щоб далі діяти правильно, необхідно знати, чим відрізняється бронхіт від кашлю, не пов'язаного з цим серйозним захворюванням.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Бронхіт - запалення, що виникає в складових дихальної системи - бронхах. Викликають розвиток патології різноманітні бактерії і віруси. Рідше захворювання провокують алергени або вдихувані токсичні речовини, а також грибок.

Праворуч - запалені бронхи

Кашель - реакція організму на роздратування специфічних рецепторів, яке може бути викликане різними факторами. Роль кашлю полягає у видаленні перешкод, що порушують нормальне функціонування дихальних шляхів.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, бронхіт - це самостійне захворювання. Кашель ж не є хворобою. В одних випадках він виступає як нешкідливий рефлекс, в інших - стає одним із симптомів (або єдиним симптомом) недуг різного ступеня тяжкості, в тому числі і бронхіту.

Людини, що цікавиться, в чому різниця між бронхітом і кашлем, хвилює, наскільки серйозний турбує його симптом і чи не свідчить він про розвиток небезпечної патології. Щоб у всьому цьому розібратися, зупинимося детальніше на стані, в якому перебуває хворий бронхітом.

Починається захворювання з того, що на слизову бронхів потрапляє інфекція. Вона провокує запалення тканин, подразнюючу кашлеві рецептори. Відповідно, у людини з'являється болючий кашель. Як правило, на цій стадії він сухий. Одночасно відчувається нездоровий дискомфорт за грудиною.

Наступний етап характеризується активною виробленням в бронхах слизу. Так організм бореться з хвороботворними подразниками і намагається від них звільнитися. Слизу виділяється все більше, вона закупорює проходи. Хворого починає турбувати болісний кашель з виведеної з організму мокротою. Клінічна картина доповнюється підвищенням температури і помітним занепадом сил.

Якщо процес зачіпає бронхи малого калібру, спостерігається утруднення дихання. У хворого бронхітом можуть чутися хрипи і свист. Напади кашлю часто відбуваються і вночі. Гострий бронхіт, в разі відсутності лікувальних заходів, небезпечний ризиком його переходу в іншу, хронічну, форму і подальшим розвитком більш грізних хвороб, наприклад астми.

Загалом важкому стані, описаному вище, і полягає відмінність бронхіту від кашлю, що турбує, наприклад, при легкій застуді. Однак в будь-якому випадку, щоб перестрахуватися, не варто ігнорувати почався кашель. Адже він може сигналізувати про досить небезпечні захворювання, які не мають відношення до бронхіту.