Різниця між невідкладною допомогою і швидкою допомогою

Різниця між невідкладною допомогою і швидкою допомогою

Коли з нами трапляється біда - піднімається температура або хворіє дитина, - ми починаємо шукати різні способи вирішення проблеми. Іноді доводиться навіть набирати номер швидкої допомоги і очікувати відгуку від фахівця. Однак мало хто з нас знає, що на сьогоднішній день відома нам служба швидкої допомоги розділена на два підрозділи: швидка і невідкладна допомога.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Швидка допомога - це екстрений виїзд бригади фахівців для вирішення складних ситуацій і надання допомоги у важких випадках, що вимагають госпіталізації.

Невідкладна допомога (швидка) організована при поліклініці і складається з дільничних лікарів. Бригада швидкої виїжджає на будинок до пацієнта в тому випадку, якщо його життю і здоров'ю ніщо не загрожує. Ця служба аналогічна викликом лікаря додому і функціонує вона тільки в робочий час.

до змісту ↑

Порівняння

Поділ на швидку і невідкладну допомогу сталося зовсім недавно за пропозицією Міністерства охорони здоров'я. Таким чином, передача неважких пацієнтів невідкладної службі дозволяє значно розвантажити швидку допомогу і залишити за нею тільки надання екстреної допомоги в складних випадках. Також цей крок дозволяє заощадити досить пристойний бюджет на місцевому рівні, оскільки ці заходи будуть входити в ставку дільничного лікаря-терапевта.Виходить, що частина навантаження з фельдшерів швидкої допомоги переноситься на поліклінічну службу. У цьому випадку особливу роль грає диспетчер швидкої допомоги. Беручи дзвінок виклику швидкої допомоги, він вирішує, чи потрібно бригаді екстреної допомоги виїжджати на виклик або стоїть передати виклик в поліклініку, тобто викликати невідкладну допомогу.

Такий поділ на сьогоднішній день поки має форму експерименту, а тому не обмежується поділом на швидку і невідкладну допомогу. Основним нововведенням цієї програми є створення у великих лікарнях спеціального відділення екстреної допомоги. Його основною метою буде швидка госпіталізація і миттєве надання допомоги пацієнту, який потребує негайного лікування.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Невідкладна допомога - це екстрена допомога пацієнту, яка виявляється дільничним лікарем поліклініки. Швидка допомога надається фельдшерами спеціальної бригади, які відносяться до підрозділу "Швидкої медичної допомоги".
  2. Невідкладна допомога надається пацієнтам, здоров'ю та життю яких ніщо не загрожує. Швидка допомога відповідає за екстрені ситуації, які вимагають негайного втручання: аварії, травми, гострі стани і т. П.