Різниця між ХГЧ і бета-ХГЧ

Різниця між ХГЧ і бета-ХГЧ

Практично кожна жінка мріє стати мамою, це прагнення закладено в ній від природи. Але як же визначити на ранніх термінах, вагітна вона чи ні? Для цього існують спеціальні лабораторні дослідження, одним з яких є аналіз крові на ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини). На сьогоднішній день прийнято розрізняти два принципово різних аналізу крові на хоріонічний гонадотропін: ХГЧ і бета-ХГЧ. Вся справа в тому, що ХГЧ складається з двох субодиниць: альфа і бета. І сьогодні ми спробуємо розібратися, в чому між ними різниця.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Субодиниця Альфа-ХГЧ відповідає подібним субодиницям гормонів гіпофіза ЛГ, ФСГ, ТТГ. Інакше кажучи, наявність цього гормону в крові може бути обумовлено не тільки вагітністю, але і деякими гормональними порушеннями.

Субодиниця бета-ХГЧ - унікальна, саме тому в діагностиці вагітності вона має вирішальне значення. Такий гормон (бета-ХГЛ) виробляють виключно клітини оболонки зародка.

до змісту ↑

Порівняння

Аналіз крові на хоріонічний гонадотропін дозволяє діагностувати вагітність вже через 7-10 днів після запліднення, в сечі цей гормон визначається дещо пізніше. Він дуже важливий і необхідний організму протягом всього терміну вагітності, так, наприклад, у немовлят чоловічої статі ХГЧ стимулює клітини Лейдіга.Ці клітини відповідають за синтез тестостерону, який бере участь у формуванні статевих органів за чоловічим типом і до того ж впливає на кору надниркових залоз майбутнього немовляти.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. ХГЧ - це гормональна субодиниця, яка може з'являтися в організмі жінки при вагітності і при деяких ендокринних патологіях. Гормон бета-ХГЧ з'являється в організмі тільки при вагітності.