Чим відрізняється Ергоферон від Анаферона?

Чим відрізняється Ергоферон від Анаферона?

Багато пацієнтів задають дуже правомірне питання: "Чим відрізняється Анаферон від Ергоферона?" Адже обидва препарати схожі за складом і відносяться до однієї лікарської групи. Щоб точно відповісти на нього, слід детально розглянути кожен засіб.

Зміст статті

 • Анаферон
 • Ергоферон
 • Схожі властивості
 • Чим відрізняються препарати?

Анаферон

Анаферон - популярний, що заслуговує на довіру противірусний препарат. Своєчасний прийом ліків допомагає швидко ліквідувати негативні прояви грипу або застуди. Анаферон надає два ефекту:

 • Блокує розмноження вірусів і гальмує їх розвиток в організмі, зменшуючи інтенсивність патологічного процесу.
 • Стимулює імунну систему, провокуючи вироблення власних захисних білків - інтерферонів. Це допомагає швидко впоратися з джерелом захворювання - вірусним агентом.

Анаферон є гомеопатичним препаратом, що надає не тільки противірусну, а й імуномодулюючу дію. Ліки ефективно при вірусних захворюваннях - грипі та парагрипу, аденовірусної інфекції та інших. Можна застосовувати його для лікування енцефаліту, при герпесних висипаннях, оперізуючий лишай.

Лікування Анаферон слід починати при перших же симптомах. Найефективніше спеціальна схема, по якій в перші дві години потрібно давати препарат через кожні 30 хвилин, надалі переходячи на стандартний триразовий прийом.

до змісту ↑

Ергоферон

Перш ніж сказати, що краще - Анаферон або Ергоферон, розглянемо основні ефекти останнього. Ергоферон не тільки має високу противірусну активність, але і виробляє протиалергічний ефект. Препарат активізує імунну систему, допомагаючи їй своєчасно розпізнавати і ліквідувати патогенні агенти. Антигістамінний ефект Ергоферона дозволяє позбутися від закладеності носа, зняти набряк слизової оболонки і зменшити інтенсивність запальних процесів при ГРВІ. Призначається препарат при застуді та ГРВІ, можна застосовувати його при важких бактеріальних ускладненнях вірусних інфекцій.

до змісту ↑

Схожі властивості

Склад Анаферона і Ергоферона дуже схожий. Активним компонентом обох препаратів є антитіла до гамма-інтерферону, спеціальним чином очищені. Потрапляючи в кровоносне русло, антитіла стимулюють синтез саме цих захисних білків.

Було проведено безліч клінічних випробувань, які довели високу ефективність Анаферон і Ергоферона. Обидва ліки борються з вірусами, стимулюючи роботу імунітету при його зниженні.

до змісту ↑

Чим відрізняються препарати?

Ергоферон - досить новий засіб, що недавно з'явився на фармацевтичному ринку. Що ефективніше - Анаферон або Ергоферон? Незважаючи на схожі функції, препарати відрізняються за дією. До складу Ергоферона включені антитіла до гістаміну - цей компонент має виражену протиалергічну вплив, що полягає в наступному:

 • Відбувається розслаблення спазмованих гладких волокон бронхів, згладжується їх тонус.
 • Знижується підвищена проникність дрібних судин - капілярів, розташованих у слизовій носової порожнини.Це допомагає зняти закладеність носа, зменшує набряк слизової оболонки.
 • Скорочується тривалість ринореи (появи слизового з носових ходів).
 • Спадає інтенсивність патологічних симптомів - чхання та кашлю.

Відмінність Ергоферона від Анаферона полягає в тому, що в складі Ергоферона є унікальний імунотропний компонент - афінно очищені антитіла до клітин CD-4. Потрапляючи в організм, антитіла активізують роботу клітин, відповідальних за специфічний захист від вірусів.

Ефективність Ергоферона вище, ніж у Анаферона. Крім вираженої противірусної активності, препарат здатний вирішити наступні проблеми:

 • Ергоферон володіє посиленим противірусну дію. Він не тільки активізує неспецифічний імунітет за рахунок стимуляції вироблення гамма-інтерферонів, а й підвищує специфічну протекцію, змушуючи діяти CD-клітини. Вони допомагають організму швидше розпізнати вірус і ефективніше його ліквідувати.
 • Анаферон впливає на віруси тільки в першу добу хвороби, Ергоферон же хороший і при пізньому лікуванні. Крім цього, прийом препарату допомагає уникнути бактеріальних ускладнень грипу (бронхіту, пневмонії, менінгіту).
 • У людей, схильних до алергії, на тлі ГРВІ може статися загострення процесу. Ергоферон має протиалергічну дію, попереджаючи розвиток бронхоспазму і набряку дихальних шляхів.

Анаферон можна застосовувати у дітей з місячного віку, Ергоферон дозволений з трьох місяців. Обидва препарати є безпечними противірусними засобами, які пройшли ряд клінічних випробувань, де була доведена їх висока ефективність.