Різниця між фарингіт і тонзиліт

Різниця між фарингіт і тонзиліт

Біль в горлі нерідко свідчить про розвиток фарингіту або тонзиліту. Ці патології найчастіше викликаються бактеріями і вірусами, які надходять ззовні або з чинного в організмі вогнища інфекції. Щоб з'ясувати, з яким з захворювань доводиться мати справу, необхідно знати, чим відрізняється фарингіт від тонзиліту.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
    • Чим характеризується фарингіт
    • Чим характеризується тонзиліт

Визначення

Фарингит - запалення, що вражає слизову глотки. Дістати недугу можна, якщо дихати студеним повітрям або ковтати холодну їжу. Винуватцями виникнення інфекційного фарингіту стають патогенні мікроорганізми, віруси, деякі види грибка. Іноді болючий процес починає розвиватися після хімічного роздратування тканин глотки, наприклад при палінні. Не варто виключати і можливість появи фарингіту, викликаного алергічними агентами.

Фарингит

Тонзиліт - запалення розташованих в глибині рота мигдалин (гланд), частіше піднебінних і глоткових. Захворювання за багатьма провокуючих чинників схоже з фарингітом. Недуга інфекційної природи заразний. Те саме можна сказати і до фарингіту.

Тонзиліт до змісту ↑

Порівняння

Кожна з двох патологій може існувати в гострій і хронічній формі.А головна відмінність фарингіту від тонзиліту полягає в тому, яка саме область горла уражається. Якщо фарингіт поширюється по поверхні глотки, то тонзиліт локалізується переважно в мигдалинах.

до змісту ↑

Чим характеризується фарингіт

Гострий фарингіт - це безпосередня реакція на вплив агресивного фактора. При огляді виявляється почервоніння стінок глотки, набряклість в місці ураження, можуть просвічувати судини, іноді помітні гнійні виділення. Також можуть збільшитися прилеглі лімфовузли.

Горло болить, в ньому відчувається пощипування, першіння. Особливий дискомфорт відчувається під час їжі, при ковтанні. Страждаючого недугою турбує сухий, часом нав'язливий кашель. Може осіпнуть і навіть прірву голос. Температура, як правило, підвищується. Якщо фарингіт протікає, наприклад, на тлі грипу, кору або скарлатини, то його симптоми доповнюються проявами первинного захворювання.

Недуга в хронічній формі має ті ж ознаки, але в період ремісії вони значно послаблюються або зникають. Тим часом інтенсивна фаза нагадує за своїми симптомами гострий фарингіт. Важливо відзначити, що хронічна форма хвороби переважно не виникає сама по собі. Тому для позбавлення від такого стану необхідно виявити і намагатися усунути головну причину.

до змісту ↑

Чим характеризується тонзиліт

У чому різниця між фарингіт і тонзиліт, можна зрозуміти, проаналізувавши друге захворювання. Інша назва гострого тонзиліту - ангіна. Вона також викликає біль, відчуття сухості і неприємного першіння в горлі. І в цьому випадку звичайні нездужання і підйом температури. Але про розвиток недуги свідчать, в першу чергу, почервонілі і розпухлі мигдалини, можливо, вкриті білим нальотом.

Гланди при тонзиліті можуть настільки збільшитися, що стає важко і боляче розмовляти. Запалені мигдалини також є відчутною перешкодою для проходження їжі. Крім того, на ангіну називають загострену фазу хронічного тонзиліту.