Чи буває алергія на кондиціонер?

Чи буває алергія на кондиціонер?

Бурхливий розвиток науки і техніки постійно робить наше життя простіше і комфортніше. Чи може хто-небудь уявити свої будні без холодильника або пральної машини? У жарких регіонах сучасні жителі рідко обходяться без кондиціонера, але людей з підвищеною чутливістю тут чатує небезпека: так звана алергія на кондиціонер. Чи існує вона насправді, чи це все-таки вигадка?

Лікарі одностайні в своїх судженнях: алергії на електроприлади не буває! Алергічна реакція розвивається на які потрапляють в дихальні шляхи найдрібніші частинки, що стикаються зі шкірою дратівливі чинники або на харчові продукти. Але життя доводить: деякі люди в приміщенні з працюючим кондиціонером починають чхати, відчувати дискомфорт і труднощі при диханні. Чим пояснити таку ситуацію?

Щоб розібратися в суті явища, необхідно сказати кілька слів про принципи роботи кондиціонера.

Зміст статті

  • Як працює кондиціонер?
  • Як проявляє себе алергія на кондиціонер?
  • Що ховається за алергією на кондиціонер?

Як працює кондиціонер?

Розглянутий електроприлад поглинає тепло в приміщенні і виводить його в навколишнє середовище. Таке переміщення тепла можливо завдяки змінам стану охолоджуючого компонента - холодоагенту.Цією речовиною практично у всіх приладах є фреон, який поперемінно випаровується і конденсується усередині корпусу кондиціонера.

Змішування зовнішнього повітря з повітрям в будинку не відбувається. Повітря циркулює в закритому приміщенні завдяки вентилятору кондиціонера. У всьому обсязі кімнати переміщуються пил, мікроби, грязьові частки, що є сильними алергенами!

Кондиціонери оснащені системою фільтрів, але останні не здатні виловити абсолютно всі частинки, які знаходяться в повітрі. Тут таїться й інша небезпека. За інструкцією фільтри повинні регулярно піддається чищенню. Що відбувається насправді? Добре, якщо їх помили один раз за сезон, але ж цю маніпуляцію потрібно проводити один раз в декілька тижнів. В іншому випадку кондиціонер стане розсадником шкідливих мікробів.

до змісту ↑

Як проявляє себе алергія на кондиціонер?

Все симптоми алергії на кондиціонер збігаються з симптомами алергії на пил або рослинну пилок. Проявитися таке захворювання може у вигляді алергічного кон'юнктивіту або алергічного риніту.

В першому випадку мова буде йти про почервоніння очей, набряку століття, відчутті чужорідного тіла в оці. Картину доповнює неприємний свербіж, який особливо докучає маленьким дітям. Малюки ще не вміють себе контролювати, тому труть очі і розчісують повіки, збільшуючи ризик потрапляння інфекції в орган зору.

Алергічний риніт проявить себе набряком і закладенням носа, виділенням з нього великої кількості прозорої рідини. Сверблячка і лоскотання в носі змушують людину нестримно чхати.

до змісту ↑

Що ховається за алергією на кондиціонер?

Те явище, яке в просторіччі люди називають алергією на кондиціонер, викликається багатьма причинами. В першу чергу мається на увазі алергічна реакція на якийсь дратівливий чинник, але бувають і інші причини.

  1. Частинки пилу і мікроби успішно затримуються фільтрами кондиціонера, але якщо не проводиться регулярне чищення, виходить прямо протилежний ефект. Фільтри не можуть накопичувати в собі дрібні частинки до нескінченності - в один прекрасний момент все "заощадження" будуть викинуті назад в повітря приміщення. Накопичені алергени стануть причиною різкого погіршення самопочуття алергіків. З цієї причини не можна нехтувати вологим прибиранням приміщень і чищенням фільтрів з періодичністю, яка рекомендована в інструкції. Адже кондиціонер тільки охолоджує повітря в приміщенні без його заміни або очищення.
  2. Для деяких людей провокуючим фактором поганого самопочуття стає різкий перепад температури, з яким вони стикаються при попаданні в приміщення з працюючим кондиціонером. Правильним буде охолоджувати повітря рівномірно, не виставляючи відразу температуру, яка відрізняється від зовнішньої більш ніж на 5 градусів, і не доводити різницю до абсурдних значень.
  3. Існує певна категорія людей, слизові оболонки яких дуже чутливі до сухості навколишнього середовища. Кондиціонер висушує повітря в приміщенні, тому для нормалізації мікроклімату використовуйте зволожувачі. Крайнощі нехороші в будь-якому випадку. Висока вологість також несприятлива для здоров'я людини; крім того, вона сприяє появі цвілі і грибка в житловому приміщенні.
  4. При всій надійності систем кондиціонування повітря ніхто не застрахований від їх пошкодження.В цьому випадку є ймовірність витоку хімічних речовин, які необхідні для роботи приладу (фреон, пропіленгліколь). Можливий розвиток алергічної реакції на зазначені субстанції.