Різниця між ендометріозом і ендометритом

Різниця між ендометріозом і ендометритом

Кожна жінка унікальна по-своєму, але всі вони приходять до єдиної думки, коли справа стосується особистого жіночого здоров'я. Для того щоб бути щасливою, коханою і бажаною, панянка обов'язково повинна бути здоровою. А жіночий організм - це складна система, яка вимагає уважного ставлення до себе. Ось чому, коли трапляється неприємність, жінки часто плутають між собою два співзвучних, але абсолютно неідентичних поняття - ендометрит і ендометріоз. Спробуємо розібратися, в чому між ними різниця.

Зміст статті

  • Визначення
  • Відмінність
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Ендометріоз - це вузлові доброякісні новоутворення, які схожі своєю будовою на слизову оболонку матки. Таке захворювання відбувається внаслідок гормональних порушень у жіночому організмі. Такі вузли можуть з'явитися в будь-якому з органів малого таза (в яєчниках, в матці, в кишечнику або в сечовому міхурі). Передумовами для розвитку цього захворювання імовірно є ослаблення імунної системи, але точні причини його виникнення до сих пір не відомі. В процесі захворювання в жіночому організмі постійно відбуваються гормональні збої, які призводять до виснаження внутрішньої оболонки матки - ендометрія.

Ендометріт - це інфекційний запальний процес ендометрію - внутрішньої оболонки матки. В процесі цього захворювання ендометрій починає розростатися.

до змісту ↑

Відмінність

З приходом менструацій здорова, чи не запалена слизова матки відторгається і виходить назовні. Однак при гормональних порушеннях клітинки ендометрія можуть потрапляти в маткові труби, осідати в них і утворювати нову тканину, яка за своєю структурою нагадує ендометрій. Так з'являється ендометріоз і починає рости доброякісний вузол. Чим далі він розростається, тим гіршою стає ситуація, адже для його розростання використовуються клітини ендометрія. Таким чином, вузли збільшуються і розростаються, а товщина ендометрію зменшується і іноді може дійти до 1 мм.

Ендометріт розвивається внаслідок утворення запальних процесів ендометрія, внаслідок цього товщина матки може досягати значних розмірів - 10-20 сантиметрів. В результаті порушується періодичність менструацій, оскільки запалена слизова ніяк не може повністю відшаровуватися і знову регенерувати. Тому вона робить це періодично, в цей час не припиняються постійні кров'янисті виділення.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Ендометріоз - вузлові розростання в малому тазі, ендометрит - це запальний процес на слизовій матки.
  2. Ендометріоз відбувається внаслідок гормональних порушень в організмі, ендометрит має інфекційну етіологію.
  3. Ендометріоз истончает слизову матки, ендометрит сприяє її розростання.