Різниця між бандажем і ортезом

Різниця між бандажем і ортезом

Бандаж або ортез в деяких випадках може стати вдалою альтернативою не дуже зручною гіпсовій пов'язці. Коли використовуються ці пристосування, як вони діють, і чим відрізняється бандаж від ортеза? Про це розповідається далі.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Вищевказані вироби застосовуються в різних цілях. Часто вони призначаються в ситуації травм. Пошкодження можуть з'явитися, наприклад, при заняттях спортом: в разі відсутності розминки або після невдалих рухів. Бандаж або ортез, фіксуючи потрібне місце, пом'якшує біль і прискорює відновлення суглобів.

Названі кошти найчастіше необхідні в післяопераційний період. Вони допомагають створити оптимальні умови для швидкого загоєння тканин. Крім того, розглядаються пристосування можуть виконувати профілактичну функцію. Ними користуються, наприклад, якщо зв'язковий апарат ослаблений, а попереду чекає важка фізична праця.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, мова йде про фіксують виробах. А конкретна відмінність бандажа від ортеза полягає в ступені їх жорсткості і безпосередньому призначенні. Перше з цих ортопедичних засобів є більш м'яким. Бандаж застосовується для підтримки і закріплення в одному положенні тканин, частково знизили функціональну активність.

Традиційно виріб виконується з "дихаючого" трикотажу.Для максимально надійної фіксації на ділянці тіла в моделях передбачаються спеціальні вставки і ремені. Бандаж щільно огортає проблемне місце, проте не здавлює саму тканину з різними судинами і нервами. Одночасно створюється корисний тепловий ефект.

Цим засобом користуються спортсмени для профілактики розтягнень в процесі посилених тренувань. Виріб здатне полегшити стан при болях в попереку і ногах. Крім того, бандажі ідеально підходять для ніжної дитячої шкіри, тому по можливості саме їх призначають маленьким пацієнтам, які перенесли травму.

Що стосується ортеза, то це більш жорстка конструкція. У ній обов'язково присутні тверді металеві або пластикові деталі. Кошти цього типу призначаються в особливо серйозних випадках, коли потрібно дуже надійна фіксація і максимальне обмеження рухів. Крім цього, ортез захищає ділянку, що знаходиться в процесі відновлення, від зовнішніх механічних впливів.

Іноді, навіть знаючи, в чому різниця між бандажем і ортезом, важко відрізнити їх один від одного. Це обумовлено тим, що у виробах м'якого типу можуть бути присутніми деякі тверді вставки. У той же час в сучасних ортезах ребра жорсткості часто приховані від очей, що робить конструкцію зовні схожою на бандаж.

В будь-якому випадку купувати будь-яка з цих коштів краще після консультації фахівця. Професіонал допоможе підібрати виріб з потрібними параметрами. Адже ступінь фіксації і розміри у бандажів і ортезів можуть бути різними.