Різниця між доктором і лікарем

Різниця між доктором і лікарем

Наше життя тісно пов'язана з багатьма галузями науки і, звичайно ж, медицина не є тут винятком. Ми народжуємося в медичній установі, спостерігається в поліклініці, а згодом проходимо медичні огляди і водимо туди своїх дітей. Саме тому у нас часто виникає питання, що в чому різниця між термінами лікар і доктор.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Лікар - це практикуючий фахівець з медичною освітою, який має відповідну кваліфікацію за фахом.

Доктор - це наступна за кандидатом наук вчений ступінь, що характеризує людину, як дослідника.

Доктор наук (навіть з медицини) не обов'язково повинен бути лікарем. Лікар, в свою чергу, зовсім не зобов'язаний мати вчений ступінь доктора або кандидата.

до змісту ↑

Порівняння

Проте, в сучасному побуті слова "доктор" і "лікар" часто вживаються, як синоніми. Чому ж так відбувається? Західна Європа з давніх-давен практикувала такий підхід - тільки той, хто на базі університету отримав вчений ступінь доктора, міг бути практикуючим лікарем. Щоб бути доктором, лікар повинен захистити дисертацію. Сьогодні багато хто вважає, що звання "доктор" - це хвалебні звання фахівця, піднесене його гідності. Однак етикет вважає подібний хід неприпустимим і неетичним, як якщо б ви будь-якого військового назвали генералом.

Лікар і лікар - це споконвічно російські значення, які позначали фахівця, що має право на лікування людей або тварин. Доктор (Doctor) - це англійське значення, воно означає ще проходження сертифікації після закінчення інтернатури. Лікар (від слова брехати, говорити, заговорювати) - це людина, яка присвячує всі свої знання вивченню фізіології людини, профілактиці різних захворювань і їх лікування. Ветеринарний лікар - це людина, яка має диплом вищого навчального закладу за спеціальністю ветеринарія. Він займається лікуванням хвороб у тварин.

Доктор наук (докторська ступінь) для Росії і деяких країн СНД - це вчений ступінь вищого ступеня. Для того щоб отримати вчений ступінь фахівець повинен написати дисертацію, яка повинна відповідати певним положенням. Зокрема, в ній повинні бути авторські дослідження, теоретичні припущення, на підставі яких можна дозволити будь-яку наукову проблему, що має особливе значення для країни.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лікар - це спеціальність, професія. Доктор - це вчений ступінь, а також людина, що має цей ступінь.
  2. Лікар займається профілактикою і лікуванням захворювань, доктор проводить наукові дослідження в різних областях науки і шукає шляхи вирішення проблем державної важливості.
  3. Лікар - практик, доктор - теоретик.
  4. Лікар не зобов'язаний мати докторський ступінь. Доктор медичних наук не обов'язково повинен бути лікарем.