Різниця між аритмією і тахікардією

Різниця між аритмією і тахікардією

Під впливом певних факторів параметри серцебиття можуть в тій чи іншій мірі відхилятися від норми. У таких випадках говорять про появу аритмії або тахікардії. Розглянемо, що мається на увазі під цими назвами, і з'ясуємо, чим відрізняється аритмія від тахікардії.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Серце б'ється в результаті дії електричних імпульсів. Вони зароджуються в синусовомувузлі - освіті, розташованому на ділянці правого передсердя. Виник порушення рухається по спеціальним м'язових волокон і змушує серце скорочуватися.

У здорової людини такі поштовхи є рівномірними, вони мають однакову силу і частоту. Пульс в хвилину видає не менше шістдесяти ударів, але і не більше вісімдесяти. Однак з деяких причин стабільність процесу порушується і виникають згадані проблеми.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, мова йде про неправильне серцебитті. А відміну аритмії від тахікардії полягає в тому, що перше з двох понять є загальним, а друге розглядається як окремий випадок.

Аритмією можна назвати будь-який стан, при якому спостерігається не нормальний серцевий ритм, а змінений, неправильний. Різновидів таких патологій існує чимало. Найбільш насторожує вважається миготлива аритмія. При ній простежується тремтіння передсердь.Імпульси виникають хаотично, викликаючи плутані, непослідовні удари.

Ще одна форма аритмії - екстрасистолія. Тут причиною відхилених від норм скорочень є позачергові імпульси, осередком яких можуть бути різні області обговорюваного органу. У деяких випадках також виявляють блокади серця. Це стан, коли переміщення імпульсів по тканинах утруднено або стає неможливим.

Існують види аритмії, безпосередньо пов'язані з таким параметром, як частота скорочень. Наприклад, в разі уповільнення пульсу говорять про появу брадикардії. Тахікардія ж - це зворотне стан: при ньому серце б'ється без міри швидко. Якщо подібне відхилення пов'язане з функціонуванням синусового вузла, його називають, відповідно, синусовою тахікардією. Різниться і пароксизмальна форма патології, яка характеризується нападами почастішання пульсу, що виникають з інших причин.

Зробимо висновок про те, в чому різниця між аритмією і тахікардією. Отже, перше поняття є родовим і включає в себе всі стану, при яких помічається неправильне биття серця. Тахікардія, в свою чергу, характеризується саме скороченням інтервалів між ударами.

Слід зазначити, що відхилення в роботі серця не завжди загрожують здоров'ю. Вони можуть виникнути, наприклад, у випадку хвилювання, переляку, сильної радості чи після важкої праці. Як тільки ці чинники зникають, нормальний ритм відновлюється. Але якщо тривожні симптоми дають про себе знати в абсолютно спокійній обстановці, варто задуматися. Можливо, пора відправитися на обстеження і пройти відповідний терапевтичний курс.