Різниця між ДМС та ОМС

Різниця між ДМС та ОМС

Звертаючись до поліклініки за допомогою або за консультацією, ми часто буваємо здивовані, якщо за ті чи інші послуги нам доводиться платити. Причина тут в тому, що існує два види медичних полісів, і кожен з них призначений для отримання певного виду послуг (ОМС і ДМС).

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Введення обов'язкового медичного страхування ( ОМС ) носить соціальний характер і здійснюється на державному рівні. У нього входить перелік медичних послуг, які надаються пацієнту за місцем проживання або в іншому регіоні країни абсолютно безкоштовно.

Добровільне медичне страхування ( ДМС ) гарантує пацієнтові надання платних медичних послуг, що не входять в обов'язковий перелік, рівно на ту суму, на яку було оформлено страховий поліс. Обидва види страхування спрямовані на те, щоб компенсувати витрати на обстеження пацієнта, його лікування і реабілітацію. Вони прекрасно доповнюють один одного.

до змісту ↑

Порівняння

Проте, добровільне медичне страхування надає пацієнтові більш високий рівень медичного обслуговування через наявність потужної матеріально-технічної бази. Введення обов'язкового медичного страхування - це те, що пропонує держава і за що воно відповідає.У нього входять дуже багато пунктів, в тому числі і втрата працездатності, а також охорона здоров'я мам і дітей.

Добровільне медичне страхування полягає тільки на види певних послуг, в кожній організації різні правила і вимоги. Безумовно, обидва типи страхування мають схожість в тому, що спрямовані на відшкодування та компенсацію витрат на лікування та діагностику захворювань. Зараз великі компанії додають до соціального пакету послуг при прийомі на роботу ще й пакет з добровільним медичним страхуванням, і це є дуже хорошим перевагою, а також скорочує плинність кадрів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. ДМС - добровільне медичне страхування, ОМС - обов'язкове.
  2. Поліс ДМС купується громадянами самостійно або входить в соціальний пакет для працівників підприємства. Поліс ОМС видається безкоштовно кожному громадянину РФ, включаючи осіб без певного місця проживання та осіб з тимчасовою реєстрацією.
  3. Поліс ДМС має більш широкі можливості, поліс ОМС обмежений переліком безкоштовних медичних послуг.