Рейтинг найбільших зарплат президентів та глав держав

Питання платні вищих державних чинів хвилює не тільки росіян. Французька газета Echos 15 листопада опублікувала дані дослідження міжнародного центру Statista, присвячені цій надзвичайно цікавій темі. Ось рейтинг глав держав з найбільшими в світі зарплатами.

Зміст:

  • 10. Маттео Ренці (Італія)
  • 9. Володимир Путін (Росія)
  • 8. Франсуа Олланд (Франція)
  • 7. Тайіп Ердоган (Туреччина)
  • 6. Сіндзо Абе (Японія)
  • 5. Тереза ​​Мей (Англія)
  • 4. Джейкоб Зума (ПАР)
  • 3. Ангела Меркель (Німеччина)
  • 2. Джастін Трюдо (Канада)
  • 1. Барак Обама (США)

10. Маттео Ренці (Італія)

Зарплата голови Ради міністрів Італії серед світових лідерів вважається не дуже великий - щорічно він отримує скромні 125 000 доларів. Незважаючи на те що уряд Ренці проголосило курс на скорочення адміністративних витрат, сам Маттео не соромиться користуватися державними літаками для поїздок на гірськолижні курорти. Контраст найбільш разючий в порівнянні з поведінкою недавно обраного президента Італії Серджо Маттарелла, який вважає за краще пересуватися громадським транспортом (і навіть їздить на трамваї).

9. Володимир Путін (Росія)

Зарплата президента Російської Федерації в 2016 році за світовими мірками не така вже й велика - всього 136 000 доларів. До початку кризи 2014-2015 року вона була більше на 10%, однак Володимир Володимирович прийняв рішення урізати її - мабуть, з метою солідарності з російськими трудящими.

8. Франсуа Олланд (Франція)

На скромному восьмому місці притулилася Франція - зарплата Франсуа за рік становить 194 000 доларів. Вона була б більше, але Олланд вирішив урізати власну зарплату на третину, відсвяткувавши таким чином вступ в президентські повноваження. Гідний приклад чиновникам.

7. Тайіп Ердоган (Туреччина)

Крісло Ердогана хоч і захиталося під ним під час спроби державного перевороту в 2016 році, проте встояв. Тому він продовжить отримувати свої 197 000 доларів щороку.

6. Сіндзо Абе (Японія)

Наймолодший прем'єр-міністр в історії Японії твердою рукою веде країну по шляху дуже своєрідних економічних реформ, за свою унікальність навіть прозвали "абеномікой". За це він отримує зарплату в 203 000 доларів на рік.

5. Тереза ​​Мей (Англія)

Друга в історії Великобританії жінка на посту глави держави, що вступила на посаду зовсім недавно - в липні 2016 року, коли схвильований результатами Брексіта тодішній прем'єр Девід Камерон вирішив отрясти прах цієї невдячної країни з ніг своїх. Зарплата Терези зараз становить 215 000 доларів. Цікаво, чи вдасться їй зберегти її на тлі наслідків Брексіта і можливого набуття Шотландією незалежності?

4. Джейкоб Зума (ПАР)

Єдина африканська країна в рейтингу займає четверте місце за величиною зарплати свого президента - щорічно Джейкоб отримує 223 000 доларів. І витрати у нього великі - адже у президента ні багато ні мало як 8 дружин (але тільки 5 з них офіційні) і 18 дітей.

3. Ангела Меркель (Німеччина)

Країна, яка входить в топ-10 європейських держав за багатством (і займає там шосте місце) може дозволити платити своєму лідеру як слід.Зарплата Ангели складає 234 000 доларів.

2. Джастін Трюдо (Канада)

На другому місці рейтингу опинився канадський лідер, Джастін Трюдо. Канада хоч і територіально близька до США, але там і труба нижче, і дим пожиже. І отримує канадський президент майже вдвічі менше свого американського побратима - всього-на-всього 260 000 доларів.

1. Барак Обама (США)

І лідером рейтингу президентських зарплат виявився Барак Обама - виявилося, що перший президент-афроамериканець щорічно обходиться скарбниці США в 400 000 доларів. До речі, його наступник, Дональд Трамп, заявив, що має намір отримувати зарплату чисто символічну - в 1 долар. Втім, Дональд може собі дозволити подібний широкий жест. Його стан на листопад 2016 року нараховує 3. 7 млрд доларів. На цьому тлі 400 000 доларів зарплати президента США Обами виглядають, звичайно, блідо.