Різниця між шлюбом і сім'єю

Різниця між шлюбом і сім'єю

Молода сім'я - саме так називають двох людей, недавно скріпили свій союз узами Гіменея. Але наскільки справедливо це визначення? Адже далеко не кожен офіційно зареєстрований шлюб перероджується в повноцінну сім'ю. Багато людей погоджуються на узаконення відносин з міркувань вигоди, не прагнучи до побудови міцного союзу. Інші ж живуть щасливо довгі роки і не надають значення такої формальності, як штамп у паспорті. Якого ж статусу заслуговують подібні пари? У даній статті ми розповімо, чим відрізняється шлюб від сім'ї.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Шлюб

Шлюб - регистрируемая в державних органах і регульована суспільством сімейна зв'язок між двома людьми, які досягли певного віку. Породжує права і обов'язки подружжя по відношенню один до одного. Тягне за собою юридичні наслідки в області майнових та особистих прав і обов'язків партнерів. У багатьох державах, в тому числі і в Росії, існує заборона на союзи між близькими родичами і людьми однієї статі. Шлюбний вік в країні встановився на позначці 18 років. Хоча у виняткових випадках реєструвати відносини можуть і більш молоді пари. Варто відзначити, що під визначенням "цивільний шлюб" мається на увазі саме закріплений печаткою в паспорті, а зовсім не вільний союз.

Сім'я

Сім'я - базова осередок суспільства, соціальний інститут. Має на увазі під собою добровільний, офіційно зареєстрований союз чоловіка і жінки. Партнери пов'язані між собою спільним побутом і прагненням до народження дітей, їх виховання і соціалізації. Подібний союз відноситься до розряду найважливіших суспільних цінностей. Для дорослого індивіда сім'я є способом задоволення певних потреб, а також малим колективом, що пред'являє йому найрізноманітніші і часом досить складні вимоги. Діти ж сприймають осередок суспільства як середовище для фізичного, інтелектуального, психічного і емоційного розвитку. Сім'єю також може називатися батьківська пара або доросла людина хоча б з однією дитиною на руках. У деяких країнах під цей термін підпадають і одностатеві союзи.

до змісту ↑

Порівняння

Спробуємо заглибитися в смислове складову розглянутих понять. Так, шлюб виступає інститутом, офіційно допускає жінку і чоловіка до спільного життя, а також встановлює взаємні юридичні права і обов'язки подружжя. Тобто цей термін поширюється лише на двох людей. У поняття "сім'я" вкладається більш глибокий сенс. Це не просто пара індивідів, пов'язаних один з одним спільними зобов'язаннями, а ціла сукупність міжособистісних відносин, що не піддаються правовому регулюванню. Вона об'єднує не тільки батьків і їх дітей, а й інших родичів подружжя, з якими підтримується спілкування.

Ще одна відмінність шлюбу від сім'ї полягає в тому, що він може бути фіктивним - штучним, укладеними з розрахунку. У цьому випадку подружжя не живе разом, їх пов'язує лише штамп у паспорті.Тоді як сім'я фіктивної бути не може. Люди в ній об'єднані спільною територією проживання та спільним побутом. Більш того, члени сім'ї не тільки мешкають в одній квартирі, вони також мають схожі інтереси і цінності. Люди проводять дозвілля разом, регулярно спілкуються, радяться, обговорюють проблеми. І, найголовніше, вони несуть відповідальність один за одного. Тоді як формальна печатка в паспорті не гарантує, що чоловік і жінка стануть єдиним цілим. Навіть співіснуючи на одній території, вони можуть залишатися чужими людьми, нездатними знайти спільну мову. До подібного шлюбного союзу визначення "сім'я" навряд чи придатний. Таким чином, похід в загс зовсім не є гарантом побудови повноцінних відносин.

Підсумуємо вищесказане і підведемо риску під питанням, в чому різниця між шлюбом і сім'єю.

Шлюб Сім'я
Соціальний інститут, який встановлює юридичні права і обов'язки подружжя Більш широке поняття, яке включає в себе сукупність міжособистісних відносин, що не піддаються правовому регулюванню
Поширюється лише на двох людей Об'єднує батьків і їх дітей, а також інших родичів, з якими підтримується спілкування
Подружжя можуть не жити разом Партнери пов'язані спільним побутом
Перебуваючи в ньому, чоловік і жінка часом залишаються абсолютно чужими людьми Її члени несуть відповідальність один за одного, і Мають схожі інтереси і погляди на життя
Подружжя можуть не замислюватися про продовження роду Партнери прагнуть до народження дітей, їх виховання і соціалізації