Різниця між амарилісом і гиппеаструмом

Різниця між амарилісом і гиппеаструмом

Квіти амариліса і гиппеаструма для людей, далеких від флористики і ботаніки, дуже схожі. Щоб не виглядати повним невігласом в такому тонкому питанні, пропонуємо вам ознайомитися з ознаками, які відрізняють цих поданих царства Флори один від іншого.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Амариллис - квіткові рослини роду амариліс, сімейства амарилісових, класу однодольних. Весь рід представлений лише одним рослиною - амариліс беладони. Латинська назва - Amarýllis belladónna. У тематичній літературі ця рослина можна зустріти під ім'ям Амариллис красуня.

Квітка амариліса

Гіппеаструм - це квіткові рослини роду гіппеаструмів, сімейства амарилісових, класу однодольних. Рід представлений 90 видами.

Квітка гіппеаструма до змісту ↑

Порівняння

Єдиний вид амариліса був привезений до Європи з Південної Африки. Гіппеаструми були завезені до Старого Світу з Південної і Центральної Америки. Особливо багато видів цих рослин свого часу було знайдено в басейні Амазонки.

амариліс - це цибулинна рослина. Кожна його цибулина досить крупна. Вона досягає 5-10 см в діаметрі. В кінці літа з неї пробиваються один, рідше два, стебла-квітконоси. На них немає листя, що надає всій рослині дещо незвичний, неземної вигляд.Довжина втечі коливається від 30 до 60 см. Цей параметр залежить від якості ґрунту, її зволоженості і висоти місцевості над рівнем моря.

На квітконосі амариліса формується суцвіття. У ньому може утворитися від 2 до 12 кольорів. Кожна квітка - з шістьма акуратними пелюстками, що утворюють воронку. Забарвлення квітки може варіюватися від блідо-рожевого до густого фіолетового відтінку.

Листя у амариліса теж є, вірніше були. Зелені листові пластини формуються в саме холодну пору року - пізньої осені або навесні. З настанням періоду літньої спеки і стабілізації високих температур в повітрі листя амариліса відмирають. У наших широтах амариліс цвіте восени.

Гіппеаструми - цибулинні рослини. Цибулина має конічну форму з характерною шийкою. Її діаметр коливається в межах від 5 до 10 см. Коріння рослини численні і слабо диференційовані. З віком вони відмирають, а кореневе кільце просувається вгору по стеблу. Листя у цієї рослини є. Разом з тим спостерігається чергування трьох листків із замкнутим підставою і одного незамкнутого листка, що є пазухою для суцвіття. Чотири сформованих листка і одне стебло-цветонос відповідають одному життєвому циклу квітки. При цьому за один вегетаційний період, при відповідному догляді, рослина може порадувати господарів двома-трьома життєвими циклами з цвітінням. У наших широтах ці рослини цвітуть з кінця зими до середини весни.

Стебло-цветонос гіппеаструма може бути від 35 до 80 см. Він - порожнистий. На ньому розміщується суцвіття, в яке входить від двох до шести квіток. Форма однієї квітки нагадує воронку. Кількість лодочкообразних, трохи гофрованих пелюсток одно шести.З огляду на те, що кількість сортів виведених людиною гіппеаструмів вже перевалило за 2000, колір і характер забарвлення можуть бути найрізноманітнішими і несподіваними.

Гіппеаструми є престижними і популярними рослинами в колі флористів і садівників-любителів. Крім міжвидових схрещувань в межах самого роду гіппеаструмів вельми популярні їх гібриди з амариліс беладони, з орхідних і довготрубчастими квітами.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обидва рослини відносяться до різних родів.
  2. Батьківщина амариліса - Африка, гиппеаструма - Америка.
  3. Вид амариліс - єдиний представник свого роду. В роду гіппеаструмів налічується близько 90 видів.
  4. Листя відсутні у амариліса в період цвітіння і пов'язані з процесом цвітіння у гиппеаструма.
  5. Стебло-цветонос амариліса м'ясистий, гиппеаструма - порожнистий.
  6. Обидва рослини мають різний час цвітіння, а також неоднакова кількість таких циклів за один сезон.