Різниця між басейном і водоймою

Різниця між басейном і водоймою

Водні об'єкти, безсумнівно, вносять в ландшафт елемент гармонії і умиротворення. І при бажанні прикрасити одним з них свою ділянку варто поцікавитися, чим відрізняється басейн від водойми, маючи на увазі під останнім не що інше, як ставок. Спробуємо докладно відповісти на поставлене запитання.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Басейн - спорудження (теж свого роду водойму), що служить для купання в ньому і виконує декоративну функцію.

Басейн

Садовий ставок - замкнуту водойму, який є окрасою ландшафту і середовищем існування деяких рослин і тварин.

до змісту ↑

Порівняння

Призначення

Отже, обидва об'єкти виконують на ділянці декоративну роль. Однак відмінність басейну від водойми, що представляє собою ставок, полягає в тому, що саме басейн традиційно споруджується для купання. Він не містить нічого, крім води, і є місцем активного відпочинку власників території і їх гостей.

Ставок

У той же час існують і виключно декоративні басейни, службовці лише для отримання естетичної насолоди при спогляданні таких споруд. Басейн цього типу може бути доповнений, наприклад, статуями або фонтаном, а також мати підсвічування або особливу декоративну облицювання.

Ставок ніколи не призначається для купання.По-перше, він може бути недостатньо глибоким для цього, а по-друге, водні процедури серед обплутують тіло рослин і різноманітної живності навряд чи назвеш приємними. Однак, крім прикраси ділянки, ставок часто має і практичне значення. Наприклад, водойма нерідко використовується як джерело води для поливу або місце розведення риби.

Додаткові аксесуари

Вище описувалося, які деталі можуть бути застосовані при облаштуванні декоративного басейну. Якщо споруда призначається для купання, то воно нерідко забезпечується сходами для підйому, трампліном або знімним тентом. Всі ці елементи не характерні для ставка.

Підігрів води

Ще одним відмітним ознакою є застосування для басейну штучного підігріву води. З цією метою переважно використовуються традиційні електричні пристрої. Однак останнім часом все більшого поширення набуває сонячний підігрів, здійснюваний за допомогою спеціальних трубчастих колекторів. Якщо говорити про ставок, то необхідність у його штучному підігріві відсутня.

Розміри

Розглянемо, в чому різниця між басейном і водоймою щодо їх розмірів. Тут варто зазначити, що плавальний басейн повинен мати досить значними параметрами, що дозволяють цьому об'єкту виконувати свою головну функцію. Те ж саме стосується і декоративних басейнів. Взагалі, слово "басейн" позначає щось об'ємне (мова йде про спорудженому на ділянці, а не про надувному для самих маленьких дітей).

Разом з тим ставок може бути і дуже великим, і середнього розміру, і зовсім маленьким водоймою. Останній варіант примудряються спорудити, використовуючи старе корито або ванну.Звичайно, повноцінним ставком (а тим більше басейном) це не назвеш, але компактний ділянку такий водний елемент здатний прикрасити.

до змісту ↑

Таблиця

Басейн Водоймище (ставок)
Використовується для купання або в декоративних цілях Крім виконання декоративної ролі, може мати практичне значення (полив, розведення риби, птиці )
Не містить нічого, крім води Найчастіше є місцем існування представників флори і фауни
Може доповнюватися сходами, трампліном і іншим Немає характерних для басейну елементів
Підігрів води Відсутність штучного підігріву
Як правило, досить великий Може мати різні розміри