Різниця між планетами і зірками

Різниця між планетами і зірками

Небо завжди притягувало людей, таке далеке і загадкове. З деяких пір ми успішно осягаємо загадки космосу, дізнаємося все нову і нову інформацію про зірки, планети і інші об'єкти Всесвіту. При сьогоднішньому розвитку астрономії і космології відміну планети від зірки є базовим знанням.

Планета - це обертається астрономічний об'єкт, що має кулястих форму, який має середню за космічними мірками масою. Зірка є небесним тілом, головною ознакою якого є термоядерні хімічні реакції, які відбуваються всередині нього. Таким чином, зірки світяться завдяки цим реакцій. Природно, всі зірки "за життя", тобто поки йдуть реакції, набагато гаряче планет. Планети-таки не випромінюють світло, вони здатні лише відображати його. Зазвичай зірки набагато більше планет по масі, хоча це залежить від стадії життя зірки. Зазвичай це має на увазі і більший діаметр (розмір). Планету відрізняє від зірки той факт, що вона не є полем для термоядерних реакцій (що протікають масово і природно), так як планети не володіють достатньою для цього масою. При масі від тринадцяти мас Юпітера планета перетворюється в зірку. І ті й інші об'єкти обертаються навколо власної осі.При цьому планета обертається ще й щодо своєї зірки. Однак в даний час цей факт оспорюється вченими, так як були помічені об'єкти, дуже схожі на планети, що не обертаються навколо зірок.

Поверхность зірки »не тверда, так як зірка - це суміш газів і пилу. Як ми знаємо, планети в цьому плані не так однорідні: відомі газові планети, а також планети з твердою поверхнею, як наша Земля. Планети володіють магнітосферою, тобто "магнітної атмосферою", створеної власним магнітним моментом планети. Слабке магнітне поле не в змозі утримати атмосферу планети, хоча такі випадки рідкісні. У зірок же немає атмосфери. І в хімічному складі зірки переважають "легкі елементи" - з маленьким атомним номером (наприклад, вуглець, гелій).

Висновки Topinfoweb.com. ru

Зірка тримається на термоядерних реакціях, що проходять в ній.

  1. Планета набагато легше зірки, а також менше в діаметрі.
  2. Планети і зірки мають різним хімічним складом, а також температурою - планети набагато холодніше.
  3. У зірок немає атмосфери
  4. Зірки випромінюють світло, планети на це не здатні.
  5. Планети обертаються навколо зірок.