Рейтингу країн Європи за часткою витрат на їжу в сімейному бюджеті

Експерти РІА Рейтинг опублікували статистичні дані про витрати жителів країн Європи в порівнянні з росіянами. Основною статтею, що привернула увагу аналітиків, стали витрати на харчування. На думку експертів, низька частка витрат на їжу в бюджеті сім'ї свідчить про високий добробут і доступності продуктів.

Серед 40 країн, що брали участь в дослідженні, Росія опинилася на 29-му рядку. Близько 30% свого бюджету середньостатистичне російське домогосподарство витрачає на харчування. Ну а лідери, як правило, представлені в нашому рейтингу країн Європи за часткою витрат на їжу в сімейному бюджеті .

Зміст:

  • 10. Бельгія (13, 2%)
  • 9. Фінляндія (12, 6%)
  • 8. Кіпр (12, 3%)
  • 7. Австрія (12, 1%)
  • 6. Німеччина (12, 1%)
  • 5. Норвегія (11, 8%)
  • 4. Данія (10, 7%)
  • 3. Швейцарія (9, 6%)
  • 2. Великобританія (9, 1%)
  • 1. Люксембург (8, 8%)

10. Бельгія (13, 2%)

Близько 30% бельгійських сімей воліють 7 днів на тиждень харчуватися не вдома. Тому витрати на покупку продуктів харчування невеликі. Зате ще 6% сімейного бюджету йде на відвідування кафе і ресторанів.

9. Фінляндія (12, 6%)

В бюджеті фінської сім'ї приблизно однакові суми (близько 12% витрат) витрачаються на покупку продуктів харчування і розваги. Організації культурного дозвілля громадяни Фінляндії приділяю більше уваги, ніж їх сусіди по рейтингу - кіпріоти і бельгійці.

8.Кіпр (12, 3%)

Складна економічна обстановка в країні позначається на структурі витрат домогосподарств - ще 2 роки тому на продукти у кіпріотів йшло на 3% менше коштів, ніж сьогодні.

7. Австрія (12, 1%)

Австрійці приділяють велику увагу якості продуктів, тому багато сімей воліють обідати вдома, вживаючи самостійно приготовані страви. Високі доходи австрійців дозволяють витрачати на розваги та культурне дозвілля більше, ніж на покупку продуктів (12, 8% бюджету).

6. Німеччина (12, 1%)

В структурі сімейних витрат німецької родини на першому місці стоять комунальні платежі, а продукти харчування - лише на другому. Близько 5% сімейного бюджету йде на відвідування ресторанів, а ще 2, 7% - на покупку такого улюбленого в Німеччині німецького пива.

5. Норвегія (11, 8%)

Як і австрійці, жителі Норвегії витрачають більше грошей на розваги та дозвілля, ніж на їжу. Харчуються скандинави найчастіше вдома, про що свідчать досить скромні витрати на громадське харчування - всього 3, 4%.

4. Данія (10, 7%)

Структура витрат датської родини схожа з бюджетами інших скандинавських країн - Норвегії та Фінляндії. Данці часто харчуються вдома, витрачаючи на їжу стільки ж, скільки на розваги і культурне дозвілля.

3. Швейцарія (9, 6%)

Продукти в Швейцарії коштують недешево - на території країни знаходиться 2 міста з десятки найдорожчих мегаполісів планети. Проте, на продукти швейцарці всього на піввідсотка більше, ніж на розваги.

2. Великобританія (9, 1%)

Британці - лідери по прихильності до громадському харчуванню. На придбання продуктів для домашнього харчування середня сім'я Великобританії витрачає 9% бюджету, а на відвідування кафе і ресторанів - 10%. Все частіше в британських квартирах не знаходиться місця для повноцінної кухні, яку замінює мікрохвильовка і міні-бар.

1. Люксембург (8, 8%)

Жителі карликової держави практично не витрачають гроші на їжу. При цьому дві третини сімей харчуються виключно вдома, лише зрідка забігаючи в кафе або ресторани. Крім того громадяни Люксембургу майже не вживають спиртне і сигарети - на ці витрати йде менше півтора відсотка сімейного бюджету.