Різниця між вулицею і провулком

Різниця між вулицею і провулком

Будинки в населених пунктах можуть розташовуватися на вулицях і провулках. Існують також бульвари, проспекти, набережні та інші різновиди територіального устрою. Однак не будемо зупинятися на кожному з цих варіантів, а лише розглянемо, чим відрізняється вулиця від провулка.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Вулиця - елемент населеного пункту, який представляє собою два ряди будівель і протяжне простір між ними.

Провулок - об'єкт, спочатку невеликої по довжині і ширині. Найчастіше з'єднує поперек великі вулиці або відходить від головної дороги.

до змісту ↑

Порівняння

І той і інший територіальний елемент може мати пряму форму або містити повороти. В обох випадках на будівлях присутня нумерація, а вільний простір служить для пересування людей і транспорту. А головна відмінність вулиці від провулка полягає в їх розмірах. Останній традиційно коротше і вже.

Але і тут можна зустріти винятку. Деякі одиниці, звані провулками, є досить масштабними. Як правило, це результат розвитку міста: знесення старих будинків і виникнення новобудов. Виходить, що зовнішній вигляд простору змінюється, а назва залишається.

Взагалі, першими з'явилися вулиці. Найімовірніше, вони були неширокими. Але з розвитком промисловості і активним прокладанням доріг старі вулиці стали виглядати занадто скромно в порівнянні з новими об'єктами такого типу.Тому деякі з них продовжили своє існування в статусі провулків.

Якщо порівняти пристрій різних за масштабом населених пунктів, то можна помітити, що вулиці є всюди. А ось провулки все-таки розташовані переважно в містах. Цьому сприяє величезна площа останніх. Особливо активно численні провулки з'являлися там, де будувалося житло для працівників фабрик і заводів.

У чому різниця між вулицею і провулком ще? У тому, що в містах від площ розходяться саме об'єкти першого різновиду. А ось провулки розташовуються далі від таких точок. Вони є менш жвавими, і основну масу будівель в цьому випадку становлять старі будівлі і споруди приватного сектора.

до змісту ↑

Таблиця

Вулиці Провулки
Такі об'єкти виникли раніше Їх поява була більш пізнім, воно стало результатом розвитку міст
Великі просторові елементи, якщо мати на увазі масштабні території Як правило, невеликі, але буває і інакше
Розбивають площа будь-яких за розміром населених пунктів Зазвичай невідомі в маленьких селах і селах
Саме вони відходять від площ є відгалуженнями вулиць або сполучними елементами
Більш жваві Атмосфера спокійніше
Багато нових буд ий Переважно старі споруди і приватні будівлі