Різниця між омарами і лангустами

Різниця між омарами і лангустами

М'ясо омарів і лангустів вважається улюбленою їжею великосвітських левів і левиць. З делікатесного продукту готують супи, суфле, холодець і салати. В їжу, крім ніжного м'яса, використовуються відварна печінка та ікра, трохи підсолена і полита лимонним соком. Цікаво, що ще в XIX столітті цих тварин частіше використовували не для приготування страв для фінансової еліти і родової знаті, а в якості наживки для риби або добрива.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Омари - це морські раки, що належать до сімейства Омаров, загону десятиногих рак.

Омар

Лангусти - це морські тварини, що належать до сімейства Справжніх лангустів, загону десятиногих рак.

Лангуста до змісту ↑

Порівняння

Омари живуть на всіх глибинах Атлантичного і Тихого океану в межах субтропічного, помірного, субарктического і субантарктичного кліматичних поясів, крім Балтійського моря, чия недостатня солоність йде врозріз з уявленнями про комфортному середовищі проживання цих тварин. Особливо численні популяції омарів ще в минулому столітті існували в Північному морі.

Лангусти, все 100 видів сімейства, населяють дно шельфів Атлантичного, Індійського і Тихого океанів, а також їх моря, в межах екваторіального, субекваторіального, тропічного і субтропічного кліматичних поясів.

Будова омара відповідає будові тіла типового Десятиногі раку, але від інших представників загону він відрізняється масивними клешненосних кінцівками, які при транспортуванні пов'язують, щоб членистоногі не травмували своїх родичів. Панцирі омарів пофарбовані в блакитний, сіруватий або сталевий колір. Довжина тіла статевозрілого тварини може досягати 50 см.

Будова лангуста відповідає будові тіла Десятиногі раку, яке діти вивчають в школі на уроках зоології. Але клешні лангустів набагато менше, тонше і витонченіше, ніж у інших представників загону. Панцир лангуста має характерний червоно-ліловий відтінок і покритий безліччю шипів. Довжина тіла дорослої тварини може досягати 60 см.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Омари живуть на всіх глибинах в прохолодних і помірно теплих, багатих киснем океанічних водах, а лангусти - в шельфовій зоні тропічних морів.
  2. Тіло омара коротше, у лангуста тіло довше і покрито шипами.
  3. У омарів могутні клешні, у лангустів - тонкі і витончені.
  4. Панцир омара забарвлений в усі відтінки сірого кольору, а у лангусти - в червоні і лілові кольору.