Різниця між dDR2 і DIMM

Різниця між DDR2 і DIMM

Модулі оперативної пам'яті на сучасних комп'ютерах можуть бути представлені в самих різних модифікаціях. У числі найпоширеніших - DDR2 і DIMM. Що вони являють собою?

Зміст статті

  • Факти про DDR2
  • Факти про DIMM
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про DDR2

DDR2 - це тип оперативної пам'яті для ПК і комп'ютерних відеокарт, що володіє головною шиною, яка працює приблизно на вдвічі більш високій частоті, ніж та, що інстальована в модулях ОЗУ попереднього покоління - DDR. У конструкції мікросхем ОЗУ DDR2 присутній 240 контактів.

Модулі DDR2 випускаються в 5 основних модифікаціях, що розрізняються по частоті (від 100 мГц, на якій працює найменш продуктивна версія до 266 мГц, яка встановлена ​​для найшвидших типів ОЗУ DDR2).

Оперативна пам'ять DDR2 може доповнюватися:

  • спеціальними чіпами корекції помилок;
  • модулями додаткової реєстрації адрес осередків;
  • мікросхемами для буферизації даних.

Модулі DDR2 характеризуються дуже високою пропускною здатністю, низьким рівнем споживання електроенергії, ефективної конструкцією (з точки зору роботи системи охолодження). Разом з тим в деяких випадках звернення до даних в модулях DDR2, що працюють на високих частотах, може відбуватися з затримкою, що перевищує таку в мікросхемах попереднього покоління.

до змісту ↑

Факти про DIMM

DIMM , в свою чергу, є не типом ОЗУ, а форм-фактором відповідних модулів.Тобто по суті - дизайнерською концепцією, якої дотримуються виробники мікросхем оперативної пам'яті з метою досягнення взаємної сумісності продукції, що випускається. Не виняток - бренди, які постачають на ринок модулі пам'яті типу DDR2. Стандарту DIMM відповідають і такі модифікації мікросхем ОЗУ, як DDR3 і DDR4.

Модулі ОЗУ, виконані у форм-факторі DIMM, являють собою прямокутні мікросхеми, по обидва боки яких розташовані контакти, незалежні один від одного. У свою чергу, контакти на оперативній пам'яті, що відповідає історично передує DIMM форм-фактору - SIMM, пов'язані між собою.

Модулі DIMM ідеально пристосовані для інсталяції в 64-розрядні комп'ютери. Власне, розробку і поширення даного форм-фактора багато IT-фахівці пов'язують саме таки з ростом популярності 64-бітних ПК. Однак історично модулі пам'яті DIMM використовуються досить давно - з початку 90-х років. Тоді вони інсталювалися на робочих станціях.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність DDR2 від DIMM в тому, що DDR2 - це технологічний тип модулів оперативної пам'яті, а DIMM - форм-фактор. При цьому DDR2 в сучасних модифікаціях в більшості випадків виконаний саме в стандарті DIMM. У свою чергу, не кожен форм-фактор DIMM представлений в DDR2 - як ми зазначили вище, DIMM-модулі оперативної пам'яті використовуються з початку 90-х, коли ОЗУ в модифікації DDR2 ще навіть не були виведені на ринок. Можливо - навіть і не винайдено.

Визначивши то, в чому різниця між DDR2 і DIMM, відзначимо її ключові критерії в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

DDR2 DIMM
Що спільного між ними?
Більшість сучасних модулів DDR2 для ПК виконаний у форм-факторі DIMM
У чому різниця між ними?
Є технологічним типом модулів оперативної пам'яті для ПК Є форм-фактором, в якому виконуються модулі для різних типів комп'ютерів - включаючи DDR2
Модулі DDR2 з'явилися на ринку на початку 2000-х років Форм-фактор DIMM використовується з початку 90-х років