Рейтинг найбільших оборонних підприємств 2015 року

Американське видання Defense News опублікувало рейтинг найбільших оборонних підприємств 2015 року. При його складанні були враховані доходи, що отримуються від продажу військової продукції і надання відповідних послуг.

Ось як виглядає перша десятка "оборонного" рейтингу.

Зміст:

  • 10. L-3 Communications
  • 9. Finmeccanica
  • 8. United Technologies
  • 7. Airbus Group
  • 6. Northrop Grumman
  • 5. General Dynamics
  • 4. Raytheon
  • 3. BAE Systems
  • 2. Boeing
  • 1. Lockheed Martin

10. L-3 Communications

Постачає свою продукцію NASA, спецслужбам США, американським міністерствам оборони і національної безпеки. Її профіль - розробка аерокосмічних систем і рішень національної безпеки. За результатами 2014 року виручка компанії склала 9. 8 млрд доларів.

9. Finmeccanica

Входить до числа найбільших машинобудівних холдингів Італії. Частина його акцій належали екс-диктатору Лівії Муаммару Каддафі, але в 2012 році на них було накладено арешт. Холдинг працює в семи секторах: авіабудування, вертольотобудування, космічні системи, електроніка, системи оборони, транспорт і будівництво. За рік він отримав прибуток в 10. 5 млрд доларів.

8. United Technologies

З усіх фірм, які увійшли в топ-10 найбільших оборонних компаній, тільки американська United Technologies повідомила про зростання своїх річних доходів на 9. 5%, до 13. 02 млрд доларів. Вона займається поставками авіаційного та іншого військового обладнання.

7. Airbus Group

Аерокосмічна та оборонна корпорація.У ній є підрозділи, що займаються розробкою і маркетингом цивільної та військової авіації, а також систем зв'язку, ракет, космічних ракет, вертольотів, супутників і пов'язаних з ними систем. Діяльність Airbus Group принесла їй за рік 14. 6 млрд доларів.

6. Northrop Grumman

Пропонує продукти і рішення для пілотованих, безпілотних і кібер систем, а також систем C4ISR для урядових і комерційних клієнтів у всьому світі. Виробляє космічні апарати, лазерні системи з високою енергією і мікроелектроніку. Її річна виручка - 18. 4 млрд доларів.

5. General Dynamics

В числі найвідоміших розробок цієї компанії: танк M1 Abrams, багатоцільовий винищувач F-16 і бронетранспортер Piranha. Продукцією General Dynamics користуються збройні сили США і NASA. За підсумками 2014 року виручка підприємства склала 18. 5 млрд доларів.

4. Raytheon

Творець ЗРК "Петріот" і виробник крилатої ракети "Томагавк". Компанія була створена інженером Веніваром Бушем і його друзями в 1922 році і спочатку займалася системами штучного охолодження і електронікою. Зараз 90% доходів Raytheon (а в 2014 році вони склали 22. 2 млрд доларів) дають військові замовлення.

3. BAE Systems

Топ-3 рейтингу кращих оборонних корпорацій 2015 очолює фірма з Великобританії. Вона - спадкоємиця "Марконі", першої комерційної компанії, присвяченій розвитку і використанню радіо. Розробляє атомні підводні човни типу "Естьют", боєприпаси і військово-морські системи. Британським футурологів з BAE належить ідея створення самовідновлюються винищувачів-трансформерів. Проект якщо і буде реалізований, то тільки до 2040 року. Але і без нього у BAE Systems солідна річний прибуток - 25. 4 млрд доларів.

2. Boeing

Займається створенням комерційних і військових літаків, зброї, систем запуску, а також космічних і оборонних електронних систем. Замовники продукції Boeing знаходяться в 150 країнах світу. Всі вони принесли компанії величезний дохід в 29 млрд доларів.

1. Lockheed Martin

Тим, хто хоче придбати лазерну гармату, здатну з 2 км пропалити капот машини, потрібно звернутися в Lockheed Martin. Ця компанія займається не тільки спалюванням лазером авто, але і системами для аеронавтики, виробництвом авіаційної техніки (F-22A Raptor, F-16 Fighting Falcon, C-130 Hercules і ін.) І оборонними технологіями. Її річна виручка - 40. 1 млрд доларів.