Різниця між грилем і барбекю

Різниця між грилем і барбекю

Смачно приготувати м'ясо та інші продукти можна за допомогою гриля і барбекю. Такі пристрої випускаються в стаціонарному і переносному варіантах. При готуванні з їх допомогою традиційно використовується жар вугілля, але є і пристосування, що працюють від електрики або газу. Розглянемо детальніше кожен вид устаткування і дізнаємося, чим відрізняється гриль від барбекю.

Зміст статті

  • Як виглядають пристрої
  • Порівняння

Як виглядають пристрої

Пристосування того і іншого типу можуть мати і примітивну конструкцію, і складну. Ось один із зразків - газовий гриль:


На фото нижче - простий, мобільний, варіант барбекю. Пристрій являє собою глибоку ємність з опорними ніжками, на дні якої знаходяться вугілля, а продукти викладаються зверху на решітку:


А це барбекю у вигляді цілого споруди (воно може включати в себе і гриль):


Такі печі-барбекю, прикрашають садові і дачні ділянки, мають багате оснащення. М'ясо або рибу в них мають у своєму розпорядженні на решітці або наколюють на шампури. Дим при готуванні проходить через витяжку і трубу. Спорудження, як правило, має стільницю і відділення, де можна розмістити посуд і баночки з приправами.
Випускаються і такі зручні грилі-барбекю:

до змісту ↑

Порівняння

Розглядаючи відміну гриля від барбекю, слід враховувати, що мова йде не тільки про спеціальне обладнання, а й про два способи приготування смачних страв.Так, технологія "гриль" має на увазі термічну обробку продуктів переважно в закритій ємності. Весь процес часто відбувається за принципом "high & quick", що означає сильний жар і швидке доведення до готовності. Їжа при цьому інтенсивно прогрівається з усіх боків і виходить дуже соковитою.

Тому при порівнянні конструкційних особливостей приладів на питання, в чому різниця між грилем і барбекю, можна відповісти так: саме перший пристрій найчастіше забезпечується кришкою з метою дотримання відповідної кулінарної технології. До речі, "гриль" -це і одна з функцій духовки або мікрохвильової печі.

Барбекю теж може оснащуватися кришкою або мати заслінку, що дозволяє управляти припливом повітря і температурою. Але подібні деталі присутні у пристосувань цього типу далеко не завжди, і часто тепло до продуктів тут надходить тільки знизу.

"Low & slow" - такий принцип барбекю. А це означає, що в даному випадку м'ясо нудиться при невеликому нагріванні порівняно довго і може набувати копчений смак особливої ​​принади. Якщо в якості джерела тепла використовуються вугілля, то обсмажуємо шматочки насичуються чудовим деревним ароматом.