Різниця між gSM і CDMA

Різниця між GSM і CDMA

Не можна сказати, щоб порівняння мереж GSM і CDMA на сьогоднішній день було актуальним для Росії: стандарт GSM ринок завоював давно і міцно, і тіснитися поки не збирається. Однак ряд переваг вже не нової, але розвивається CDMA змушує задуматися про вибір в ряді випадків: наприклад, коли принципово важлива висока швидкість передачі даних або якість голосового зв'язку. Звичайний споживач стикається з дилемою, випадково помітивши тарифну сітку небагатьох операторів CDMA або ж прочитавши в характеристиках вподобаного телефону про підтримку останнім саме цього стандарту зв'язку. Що ми отримаємо, помінявши звичний GSM-смартфон на CDMA? Оцінимо переваги та недоліки обох мереж з точки зору платника в касу операторів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Стандарт стільникового зв'язку CDMA використовує єдину широку смугу частот з кодовим поділом сигналу. У загальному вигляді схему роботи можна представити так: кілька абонентів передають пакет даних одночасно на одній частоті, пакет даних від кожного кодується унікальним чином.

Стандарт стільникового зв'язку GSM використовує принцип частотно-часового поділу каналу. Загальний вигляд схеми роботи: кожен абонент для передачі пакета даних використовує свій (до якого підключився) тимчасовий слот і вузьку смугу частот.

до змісту ↑

Порівняння

У чому ж різниця між GSM і CDMA, якщо визначення видають практично набір слів? Вузькі смуги, широкі смуги, частоти ... А кінцевому користувачеві в якому вигляді? В першу чергу відмінності для нас, тих, що дзвонять і виходять в інтернет, полягають в якості зв'язку. Якраз широка смуга забезпечує передачу даних практично без втрат якості. Якщо користувалися проводовим стаціонарним телефоном, то різницю між GSM і CDMA відчуєте відразу: останній дає приблизно такий же звук без перешкод і переривань.

Швидкість передачі даних в мережах CDMA досить висока, до 2 Мбіт в секунду. Втім, багато хто здивується, дізнавшись, що з CDMA вони добре знайомі. Всім відома технологія 3G, або UMTS - якраз один з різновидів CDMA. Користуємося ми нею для передачі даних за допомогою звичайних наших смартфонів, планшетів та інших пристроїв. Однак голосові виклики і відправка смс-повідомлень (так само як і інші послуги оператора) - у мережі GSM.

Операторів CDMA в Росії мало, зона покриття їх включає мало територій, тому говорити про перехід на цей стандарт зв'язку передчасно. Однак там, де працює, наприклад, Скайлінк, клієнти цього оператора відзначають надійність з'єднання в першу чергу. Безсумнівним достоїнством можна вважати і підвищену безпеку передачі даних за рахунок складних систем кодувань сигналу. Головне, що перехопити інформацію в мережах CDMA набагато складніше, ніж в звичних GSM.

Мережа GSM поширена на території Росії практично повсюдно і майже не залишає "білих плям". Смартфони і телефони, створені для роботи в мережах CDMA, складають нікчемно малу кількість від їх загального числа, так що вибрати собі відповідну модель непросто.В апарати CDMA встановлюється R-UIM карта, яка дозволяє змінити оператора і номер.

Суттєвою може виявитися різниця між GSM і CDMA для тих, хто піклується про здоров'я. Експерти вважають, що негативний вплив на організм людини випромінювання модулів CDMA в рази нижче, ніж модулів GSM. Пов'язано це з низькою потужністю випромінювача: 0, 2 Вт проти 2 Вт відповідно.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Мережі мобільного зв'язку CDMA забезпечують більш високу якість голосового зв'язку і безпеку з'єднань.
  2. Мережі CDMA забезпечують високу швидкість передачі даних.
  3. Покриття мереж GSM в Росії на сьогоднішній день ширше.
  4. Вибір пристроїв, що працюють в мережах GSM, в десятки разів більше, ніж пристроїв CDMA.
  5. При підключенні до CDMA пристрою присвоюється короткий (прямий) номер.