Рейтинг правових держав

Стабільність, дотримання норм і принципів права, безпеку громадян і їх рівність перед законом - всі ці ознаки притаманні так званому правової держави. Агентство РБК регулярно публікує Рейтинг правових держав , в якому Росія, на жаль, займає далеко не перші позиції. За підсумками 2012 року наша країна знаходиться на 85-му місці, по сусідству з Угандою, Нігерією і Зімбабве.

Підкосили російські позиції високий рівень злочинності, корупції і практично необмежена влада правлячої еліти країни. Ми ж пропонуємо Вашій увазі десятку країн, які очолили список правових держав.

Зміст:

  • 10. Сінгапур
  • 9. Австрія
  • 8. Японія
  • 7. Австралія
  • 6. Нова Зеландія
  • 5. Нідерланди
  • 4. Норвегія
  • 3. Фінляндія
  • 2. Данія
  • 1. Швеція

10. Сінгапур

В країні унікально низький рівень злочинності - Сінгапур займає другий рядок у відповідному рейтингу. Безпека і дотримання прав і свобод громадян роблять країну вкрай привабливою в очах світової спільноти. Так, Сінгапур входить в десятку найпривабливіших туристичних напрямків на 2013 рік.

9. Австрія

Благополучна і заможна Австрія пильно охороняє спокій власних громадян, забезпечуючи їх рівноправність перед законом. Країна традиційно славиться низьким рівнем корупції.

8. Японія

В рейтингу країн з найнижчим рівнем злочинності країна висхідного сонця займає шосте місце.Традиційно непідкупне правосуддя і шанобливе ставлення громадян один до одного забезпечили Японії хороші позиції в нашому сьогоднішньому десятці.

7. Австралія

Австралія - ​​це єдина неазіатського країна, де в правоохоронних органах діє спеціальне агентство з розслідування випадків корупції. Високий рівень особистих свобод і низький рівень злочинності дозволили країні зайняти четвертий рядок в рейтингу найбільш благополучних держав.

6. Нова Зеландія

За версією міжнародної організації Transparency International, Нова Зеландія - найменш корумпована в світі країна. До речі, як і Сінгапур, Нова Зеландія рекомендована для відвідування туристами в 2013 році.

5. Нідерланди

Країну постійно наводять як приклад як соціально-орієнтованої, традиційно підтримує і оберігає особисті свободи громадян. У Нідерландах практично відсутня соціальне розшарування.

4. Норвегія

Скандинавські країни традиційно очолюють рейтинг правових держав. У нинішній десятці Норвегія обігнала всі інші країни за таким показником, як ефективність цивільного правосуддя.

3. Фінляндія

Цілий ряд гучних скандалів, пов'язаних з вилученням фінськими владою дітей, народжених в інтернаціональних шлюбах, викликав гостру критику з боку російських правозахисників. Тим часом, Фінляндія традиційно займає високі позиції серед країн світу за рівнем захисту свобод і прав громадян.

2. Данія

За такими показниками, як рівень порядку і безпеки, а також ефективність цивільного правосуддя Данія обігнала навіть лідера сьогоднішнього рейтингу. До речі, датський Інститут з прав людини вважається найавторитетнішим в Європі в своїй області.

1. Швеція

Соціально-орієнтована економіка, низький рівень злочинності, високий рівень освіченості населення та вкрай низька корумпованість влади сприяють тому, щоб саме Швеція очолила рейтинг правових держав.