Різниця між жовтим і білим золотом

Різниця між жовтим і білим золотом

Золото здавна привертає людей блиском, прекрасним видом, дорожнечею. Багато хто прагне до того, щоб мати прикраси з цього дорогоцінного металу. Створено було найбільше безліч сплавів на основі золота, в яких можна через недосвідченість заблукати. Жовте, біле, рожеве, навіть блакитне - воно завжди залишається прекрасним втіленням найсміливіших мрій, а в чарівних руках ювелірів перетворюється в вишукані прикраси. Однак дуже важливо правильно орієнтуватися, розуміти і розрізняти відтінки, а також різновиди цього металу. І сьогодні ми поговоримо про відмінності білого і жовтого золота.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Вникнувши в суть питання, розумієш, що це абсолютно різні сплави, які мають ряд цікавих відмінностей:

Жовте золото - традиційно вічна класика, використовується з найдавніших часів. В основному метал має 750 пробу, але може бути і 585. Це, так зване, чисте золото (червоне), хоча подібним кольором можуть відрізнятися і різні сплави на його основі. У подібні сплави може входити мідь і цинк в різних процентних співвідношеннях. Іноді додають срібло.Ці добавки допомагають зробити прикраси міцніше, оскільки чисте золото дуже м'яке і швидко дряпається, а також гнеться і ламається.

Біле золото - є ювелірний матеріал на основі сплаву золота і інших компонентів. Найчастіше тут використовується платина, паладій, а також нікель. Саме ці добавки надають сплаву білі відтінки. Примітно, що тут немає міді, оскільки вона як раз надає жовтизну. Якщо додати в сплав срібло, воно може надати виробу теж білий, але більш матовий колір. Для додання металу блиску іноді застосовують гальванізацію для нанесення на нього родієвого покриття. Найчастіше прикраси на основі білого золота використовують в поєднанні з діамантами і чорним перлами.

до змісту ↑

Порівняння

Першим і найбільш очевидним є колір - жовтий і білий навіть на око не професіонала сильно відрізняються один від одного.

Крім того, жовте золото - це чистий матеріал, до якого для міцності додають мідь або срібло. У той же час біле - це завжди сплав на основі жовтого золота, нікелю (хоча його поступово прибирають з обороту, т. К. Він може викликати алергію на шкірі), паладію або платини.

Як вже згадувалося раніше, жовте або чисте золото дуже м'яке і не годиться для ювелірних виробів як є, в нього обов'язково необхідно додавати мідь. У той же час сплав його з паладієм або платиною надає відмінну фортеця, якій і відрізняється біле золото.

За прикрасами з жовтого золота догляд практично не потрібен, вони завжди блищать і не втрачають колір. В ось "білі" слід час від часу повторно покривати родієм, т. К. Він має властивість зникати і виріб тьмяніє.

Різниться і вартість. Як правило, жовте золото завжди поступається в ціні білому.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Колір цих металів відрізняється, у жовтого він жовтий, у білого - білий. Найпростіше і очевидне відміну, досягається наявністю тих чи інших додаткових металів в сплаві.
  2. Жовте золото - чистий матеріал, який не використовується в ювелірній промисловості. Застосовуються тільки його сплави з міддю і сріблом в різних процентних співвідношеннях, що впливає на пробу.
  3. Жовте золото м'яке і легко гнеться, ламається, дряпається і в цілому псується, тоді як біле дуже міцне за рахунок платини або паладію.
  4. За виробами їх жовтого золота доглядати набагато простіше, ніж за виробами з білого.
  5. Жовте золото часто дешевше білого.