Різниця між злиттям і приєднанням (в бізнесі)

Різниця між злиттям і приєднанням (в бізнесі)

Кажуть, що в світі бізнесу діють закони природи. Великі організації періодично беруть до свого складу невеликі, і дані процеси найчастіше виражаються у формі злиття і приєднання. Чим види реорганізації бізнесу відрізняються один від одного і який варіант вважається оптимальним?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Злиття - це форма реорганізації, при якій дві компанії і більш припиняють своє існування, створюючи нову юридичну особу. Воно приймає всі зобов'язання вихідних фірм, а також переймає їх власність. Злиття може реалізовуватися у формі об'єднання активів і форм.

Приєднання - це форма реорганізації, при якій одна або кілька юридичних осіб переходять до складу іншої компанії. Та приймає на себе всі їхні зобов'язання і продовжує своє існування. Приєднуються організації фактично ліквідуються.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, найважливіша відмінність - правові наслідки угоди. У процесі злиття всі юридичні особи перестають існувати, а натомість з'являється нова компанія. Після приєднання основна фірма зберігається, а все переймаємо організації зникають. Таким чином, нова юридична особа не з'являється.

При злитті зобов'язання об'єднуються компаній переходять до нової юридичної особи.При приєднанні основна організація приймає на себе зобов'язання фірми, яка входить до її складу.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Подальша діяльність. Після злиття все організації, що брали участь в угоді, припиняють існування. При приєднанні основна компанія зберігає свій статус, а втрачає тільки поглинається.
  2. Освіта нових правових форм. Після приєднання нових юридичних осіб не утворюється, в той час як злиття породжує абсолютно нову організацію.
  3. Перехід прав та обов'язків. Після злиття всі права і обов'язки колишніх компаній переходять до нової фірмі. При приєднанні приймається компанія бере зобов'язання приєднується особи.
  4. Наявність заборгованості. Для злиття потрібна довідка з ПФ РФ про відсутність заборгованості, для приєднання такий документ не потрібен.