Різниця між житловим кредитом і іпотекою

Різниця між житловим кредитом і іпотекою

Іноді обзавестися житлом виходить, тільки звернувшись за допомогою до банку. Засоби там можуть бути надані різними способами. Розглянемо це питання і з'ясуємо, чим відрізняється житловий кредит від іпотеки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Житловий кредит - це угода, яка передбачає обов'язкового взяття банком під заставу об'єкта нерухомості.

Іпотека - вид кредитування, коли купується житло залишається у володінні організації, яка фінансує до погашення боргу клієнтом.

до змісту ↑

Порівняння

Критеріїв, за якими розходяться дві обговорювані операції, досить багато. Важлива відмінність житлового кредиту від іпотеки полягає в тому, що саме є гарантією повернення грошей банку в кожному випадку і стає позичальник повноправним власником нерухомості.

Житловий кредит можливий, як правило, тільки з залученням поручителів. При цьому застава майна може не турбуватися, а квартира, що купується (будинок) повністю переходить у власність позичальника. Банк тут не має прав на ці квадратні метри. У разі несплати боргу він може діяти різними способами, що не торкаючись самого житла.

Тим часом людина, яка отримала таку нерухомість, має право безперешкодно здійснювати з нею будь-які операції, наприклад обмін чи дарування.У критичній ситуації громадянин може на власних умовах продати цю квартиру і розрахуватися з кредитною організацією.

Тим часом іпотека оформляється лише з умовою, що в разі заборгованості банк забирає житло для його реалізації і повернення таким чином співвідношення ціни і якості. Позичальник на всьому протязі виплат може використовувати квартиру як дах над головою. Але повністю розпоряджатися подібної нерухомістю він не має права, адже це приміщення є запорукою.

Розглянемо, в чому різниця між житловим кредитом і іпотекою щодо термінів виплат і розміру щомісячних внесків. Так, в першому варіанті дається кілька років, в середньому сім, на повернення грошей. При цьому кожен платіж є досить значним. Іпотека ж оформляється на термін аж до трьох десятків років. А раз на місяць тут потрібно буде віддавати меншу суму.

Однак варто врахувати, що загальна переплата в останньому випадку буде істотніше. Крім того, до обов'язкових іпотечним внесках додається ще й сума зі страхування закладеної нерухомості. Але для багатьох є плюсом те, що в цьому варіанті банк надає кошти в більшій кількості, ніж при оформленні житлового кредиту.