Різниця між ялиною і сосною

Різниця між ялиною і сосною

Як відомо, ліси - це "легені планети". А найперша асоціація при слові "ліс" - поросль сосни і ялини. Без цих дерев ми слабо уявляємо своє життя. Ми висаджуємо їх уздовж доріг, щоб захистити себе від дії чадних газів, робимо меблі, використовуємо при будівництві. У хвойних лісах міститься найбільша різноманітність грибів. Масло хвойних дерев використовується при лікуванні величезної кількості захворювань. У чому ж головні відмінності їли від сосни?

Існує велика різноманітність порід, як їли, так і сосни, схожих один з одним і зовсім різних. Але є особливості, які притаманні тільки того чи іншого дереву не залежно від сорту, умов зростання, віку. У чому ж різниця між сосною і ялиною?

Зміст статті

  • Сосна
  • Ель
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Сосна

Сосна - відноситься до сімейства Соснових, Класу Хвойні. Поширена в холодному і вологому кліматі північної півкулі, створюючи великі масиви лісу. Це хвойне вічнозелене дерево живе 300-350 років і за цей час досягає 75 метрів у висоту. Однак серед сосен зустрічаються і довгожителі. У США, на південному заході країни, зростає сосна, вік якої налічує близько 6 тисяч років.

Сосна зовсім невимоглива до грунту. Може рости як на болотах, так і на сухих пісках, на крейдяних схилах, гранітних скелях, над ярами.Вона легко переносить надлишок вологи, і росте на найбідніших, піщаних і кам'янистих грунтах з низьким вмістом гумусу. Рослина не боїться заморозків, посухи, стійка до вітрів і ураганів. Головна вимога дерева до умов утримання - наявність достатньої кількості сонячних променів. Рослина не виносить навіть легкого затемнення.

Сосна характеризується потужною стрижневою кореневою системою з одним головним коренем, що йде глибоко в землю. Від нього розходиться величезна кількість бічних коренів. Така будова кореневої системи сосни допомагає сосні діставати воду з великих глибин і освоювати невідповідні для інших рослин ділянки земної поверхні.

Сосна звичайна

Хвоїнки сосни довгі і вузькі, розташовуються парами. Також, парами, вони і обпадають. Наймасовіше скидання хвоїнок відбувається восени. На гілках хвоинки тримаються 2-3 роки. Для дерева характерно мутовчатое розташування гілок - близько 5-ти скелетних гілок, які віялоподібно розходяться від стовбура на одному рівні.

У сосни шишки зустрічаються двох видів: жіночі і чоловічі. Навесні на молодих пагонах можна спостерігати світло-жовте суцвіття чоловічих шишечок. Вони не великі, розміром з вишневу кісточку. Жіночі шишечки мають розмір трохи більше шпилькової головки і розташовуються на кінці лапки по одній. Їх досить складно розрізнити серед хвоїнок на гілці.

до змісту ↑

Ель

Ель належить до сімейства Соснових, класу Хвойні. Це - вічнозелене високе дерево з пухнастою пірамідальною кроною. Їли широко поширені в Східній Європі, Центральній і Північно-Східної Азії, Північній Америці та Китаї. Крім того, ялина є однією з лісоутворюючих порід.Живе ялина в середньому 300 років і виростає до 50 метрів.

Розташування гілок у їли мутовчатое. Щороку з'являється чергова колотівка. До скелетних гілок кріпляться ігловідние, чотиригранні хвоинки темно-зеленого кольору. Довжина однієї хвоинки не перевищує 3-х см. Вона може кріпитися до гілки терміном до 12 років. Еловая хвоя опадає і замінюється поступово. У дерева немає вираженого листопадного періоду.

Ель

Ель теневинослива, тому може рости в змішаному лісі, в тіні інших дерев. Дерево може проживати на бідних на поживні речовини кам'янистих, вапняних і підзолистих грунтах. У вимогах до вологості грунту це дерево не переносить крайнощів. Ні надлишково зволожений грунт, ні пересушене, йому не підходить.

Коренева система їли відноситься до стержневому типу. Але головний корінь у дерева розвинений слабо, а після десяти років починає відмирати. Тому основний удар на утримання рослини в ґрунті та добування з нього води і мінеральних сполук доводиться на бічні корені. З першим завданням коріння справляються не завжди, тому випадки, коли ялина при шквального вітру вивертає "з коренем" не самотні.

У їли шишки зустрічаються двох видів: жіночі і чоловічі. Жіночі шишки ялини відразу кидаються в очі своїм яскраво-червоним забарвленням і розміром з лісовий горіх. Розташовуються у верхній частині крони на самих кінчиках гілок. Чоловічі шишки дрібніше, їх забарвлення не настільки яскравий, в них дозріває жовта пилок.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сосна і ялина належать до різних родів одного сімейства Соснові.
  2. Сосна вимагає великої кількості сонячних променів, ялина - тіньовитривала рослина.
  3. Сосна має більш сильну кореневу систему і більш стійка в порівнянні з ялиною.
  4. Хвоя ялини коротше і темніше за кольором, ніж у сосни.
  5. У їли немає вираженого листопадного періоду, хвоя сосни масово опадає восени.