Різниця між дублікатом і копією

Різниця між дублікатом і копією

Бюрократизація людського життя веде до появи великої кількості термінів, і простій людині дуже легко серед них загубитися. Копія і дублікат, як випливає з назви даних категорій, позначають версії оригінального документа. Однак їх значення аж ніяк не тотожні. Розуміння різниці між ними особливо важливо для юристів і фахівців з діловодства.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Дублікат - це екземпляр документа, що видається замість втраченого оригіналу. Він виготовляється для того, щоб замінити оригінал і, як правило, нумерується. Дублікат має однакову юридичну силу з оригіналом, підміняючи вихідну папір.

Копія - це точне відтворення документа, виконане ручним або автоматичним способом (шляхом перемальовування, фотокопіювання, сканування). Отриманий екземпляр в загальному випадку не має юридичну силу оригіналу, якщо він не завірений в установленому порядку.

до змісту ↑

Порівняння

Найважливіша відмінність полягає в меті виготовлення: дублікат покликаний замінити оригінал, а копія - зробити його точне відтворення. Тому дублікат має власні атрибути оригінального документа: номер, друк, серію і т. Д. Копія в точності відтворює оригінал, тому дані характеристики відповідають оригіналу.

Дублікат, як правило, супроводжується порядковим номером. Копія, якщо це не документ обмеженого поширення, такого властивості позбавлена. Дублікат має ту ж юридичну чинність, що і оригінал. Копія - лише в тому випадку, якщо вона завірена в установленому порядку.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Мета виготовлення. Дублікат замінює оригінальний документ, а копія - в точності відтворює його.
  2. Юридична сила. Дублікат може повністю замінювати оригінал, а копія - тільки в окремих випадках.
  3. Кількість. Копій з оригінального документа можна зняти безліч, а дублікат видається лише замість втраченого оригіналу.
  4. Порядковий номер. Копії нумеруються лише в тому випадку, якщо на них знаходиться гриф "ДСК", "ТАЄМНО" і т. Д. Дублікати обов'язково отримують порядковий номер.
  5. Вплив на оригінал. Копія не скасовує справжній документ, а тільки дублює його. Якщо дублікат видається замість втраченого оригіналу, то подальше використання виявленого оригіналу неправомірно.