Топ-6 міфів про достоїнства клеєного бруса

Популярний в наші дні клеєний брус (КБ) характеризується як найкращий матеріал для будівництва дерев'яного будинку. Багато компаній, що спеціалізуються на цьому виді будівництва, рекомендують віддати перевагу КБ інших матеріалів, мотивуючи такий вибір його високою екологічністю, хорошою міцністю і іншими механічними характеристиками.

Будівництво будинку - задоволення не з дешевих. Помилка, допущена при виборі матеріалу, може виявитися фатальною. Тому, перед тим як приступити до будівництва будинку, варто розібратися, чи такий хороший КБ насправді?

Зміст:

  • Стійкість КБ перед растрескиванием
  • Будинку з КБ не страшна усадка
  • Висока екологічність КБ
  • Будинки з КБ "дихають"
  • Стіни не потребують додаткового ущільнення
  • Довговічність КБ

Стійкість КБ перед растрескиванием

Вважається, що КБ - матеріал не схильний до утворення тріщин. З цим переконанням можна погодитися лише частково. Так, зібраний з ідеальною точністю пакет ламелей тріщину не дасть. Однак сам процес складання не автоматизовано і виконується вручну. Саме тому говорити про якість матеріалу, а відповідно і його стійкості до утворення тріщин, часом не доводиться.

Пакет ламелей, зібраний з найменшим відхиленням, знаходиться під дією внутрішніх сил, згинальних деревину. Тому довго чекати не доведеться - через короткий час хвалений КБ неодмінно дасть тріщину.

Будинку з КБ не страшна усадка

"Фахівці" дерев'яного будівництва стверджують, що будинки з клеєного бруса не осаджуються з часом. Це не правда. Будинки з КБ дають значну усадку - близько двох сантиметрів на один метр споруди по висоті в рік перші два роки після закінчення робіт.

Якщо середня висота одноповерхового будинку становить близько 4 метрів, то за два роки усадка будинку по висоті складе 16 сантиметрів! Назвати цю цифру незначною і не заслуговує на увагу язик не повернеться.

Висока екологічність КБ

Сумніватися в екологічній безпеці деревини не доводиться. Однак клеї, які застосовують в процесі виробництва КБ, настільки насичені формальдегідами, що ні про яку екологічності цього матеріалу не може бути й мови.

Нешкідливі клеї і просочення все ж існують, але вартість будівництва з використанням по-справжньому екологічно безпечного КБ виросте в рази і стане невиправдано дорогий.
З цих причин не варто використовувати КБ і у ванній кімнаті. При ремонті квартири, для дизайну ванної кімнати ідеально підійде будівельна мозаїка.

Будинки з КБ "дихають"

Найнахабніший міф про КБ. Повітрообмін, який зможе забезпечити КБ можна порівняти з повітрообміном в будинку з кращими пластиковими вікнами. Такий ефект виходить завдяки наявності в пакеті ламелей декількох клейових шарів, нездатних пропускати повітря.

Стіни не потребують додаткового ущільнення

Такий обнадійливий, але такий шкідливий міф! Не буває безшовних стиків, яким би якісним не був би матеріал і якими б точними були розрахунки.

До того ж зміни геометрії, спровоковані погодними умовами, ніхто не відміняв.Тому в сиру, але теплу погоду шви будуть "закритими", а в суху морозну - "відкриються". Ось в ці "відкриті» не утеплені стики і буде йти тепло з будинку. А ось для якісного утеплення стін доведеться використовувати утеплювачі особливого виду - саморозширювальні стрічки.

Довговічність КБ

Останній міф про КБ говорить: "КБ в рази довговічніше цільних колод". Насправді під поняттям "довговічність КБ" варто розуміти якість використаного клею. Саме він визначає термін життя КБ.

Що ж стосується будівель з цілісних колод, то навіть без належного догляду вони можуть простояти кілька сотень років. А вже якщо підтримувати хороший стан будинку з цільного колоди, захищаючи деревину від псування, вологи і шкідників, то про його довговічності можна не турбуватися.

Ось вона - вся правда про КБ. Чи потрібен Вам такий будинок? Вибір тільки за Вами.