Різниця між ставком і озером

Різниця між ставком і озером

При покупці заміського будинку або дачі одним з важливих чинників є наявність неподалік водойми. Для багатьох не має принципового значення, буде це озеро, ставок або річка. Інші ж, навпаки, вишукують місце ближче до природних водойм, мотивуючи це чистотою води, гарною екологією і природною природною красою. Якщо ви всерйоз задумалися над цією проблемою, то рекомендуємо спочатку ознайомитися з відмінностями ставка і озера.

Зміст статті

 • Походження та призначення
 • Харчування
 • Природна освітленість дна
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Походження та призначення

Ставок - це штучно створене людиною водосховище. Використовується в господарській діяльності не тільки для збереження водного запасу, але і для зрошення, розведення риби і домашніх водоплавних птахів, як водопою для худоби. Розміри ставка невеликі, найчастіше не перевищують 1 км2, глибина 3-5 м. Так як ставки створюються людиною з метою поповнення водного запасу, то і вода в них, відповідно, прісна. Взимку ставки замерзають.

Озеро - це створений природою водойма, що не має виходу до моря. Озеро з'являються в зв'язку з різними рельєфоутворюючих процесами. Географічно озера не належать до Світового океану. Глибина озера може досягати як трьох метрів, так і більш кілометра (наприклад, озеро Байкал), площа озер також досить велика і може досягати декількох тисяч квадратних кілометрів.Вода в цих природних водоймищах може бути як прісної, так і солоної. Зустрічаються і унікальні озера, наприклад, оз. Балхаш, вода в західній його частині практично прісна, зате в східній солона. Глибокі озера не замерзають повністю взимку.

Озеро Байкал до змісту ↑

Харчування

Харчування ставка може бути декількох видів: за рахунок стоку річкових, талих, ґрунтових вод, за рахунок дощів. Тому в посуху рівень води в ставках істотно падає, а в дощову пору піднімається і в цьому випадку ставок може вийти з берегів. Тому влаштовуються водоспуски, щоб позбутися від надлишку води. Ставок не має течії.

У озера є постійний приплив і спуск води, незважаючи на те, що виглядає воно як замкнутий водний простір. Поповнюється воно не тільки за рахунок опадів, але і за участю підземних вод. При цьому озеро, незважаючи на поширену думку, має протягом, хоч і повільне.

до змісту ↑

Природна освітленість дна

Дно ставка повністю висвітлюється сонцем і в товщі води відсутні такі організми, як планктон, нектон.

Озеро - як правило досить глибокий водойму, і сонячні промені не можуть досягти його дна. Це повноцінний водойма, що має і берегову, і глибоководну зону. У воді живуть мікроорганізми.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Ставок - це водойма, штучно створений людиною, а озеро - це природне явище.
 2. За площею та глибиною озеро перевищує ставок в рази.
 3. В ставках вода прісна, в озерах може бути прісною, солоною і навіть змішаного типу.
 4. Взимку ставки замерзають, а озера можуть не замерзати взагалі або замерзають частково.
 5. Харчування ставка відбувається за рахунок талих вод, опадів, а харчування озера в основному за рахунок підземних вод.
 6. Ставок течії не має, а біля озера воно є.
 7. Дно ставка повністю висвітлюється сонцем, а дно озера може бути настільки глибоким, що сонячні промені не досягають деяких ділянок.
 8. Ставок мікроорганізми, такі як планктон і нектон, що не населяють, а в озері живуть.