Різниця між герпесом і застудою

Різниця між герпесом і застудою

Весна та осінь часто обертаються для нас неприємними сюрпризами, такими, як вірусні і простудні захворювання. Іноді вони проявляють себе у вигляді застуди на губах. І тоді у людини виникає питання, як же відрізнити звичайну застуду від герпесу і в чому між ними різниця?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Простудою прийнято називати освіту на губах пухирчастої форми, вона може бути різної етіології, в тому числі і герпетичної.

Герпес - це вірусна інфекція, яка одного разу потрапивши в організм, перебуває в нервових клітинах людини і до деякого часу нічим себе не проявляє. Як тільки відбувається зниження імунітету або якийсь збій в організмі, вірус герпесу миттєво активується і проявляє себе у вигляді застуди.

до змісту ↑

Порівняння

Застуда на губах може бути викликана не тільки вірусом герпесу. Вона часто стає наслідком різних порушень, що відбуваються в організмі. Далі ми розглянемо основні причини появи застуди, вона може бути різною не тільки по своїй етіології, але і за зовнішнім виглядом. Іноді на губах з'являється твердий шанкр (ознака сифілісу), він може проявити себе приблизно через 5-6 тижнів після контакту з людиною, хворим на сифіліс. Тому поява на губах безболісної виразки - це привід для того, щоб терміново звернутися лікаря і пройти серію необхідних обстежень.Крім того, причиною появи застуди на губах може стати авітаміноз, виразка стає наслідком дефіциту в організмі деяких вітамінів, наприклад, вітаміну В. При цьому шкіра людини стає сухою і шорсткою, з'являється тріщини і утворюються погано піддаються загоєнню виразки.

Герпес - це вірусне захворювання, яке знаходиться в нервових закінченнях і періодично загострюється, проявляючи себе у вигляді застуди на обличчі й тілі. В даний час медицина не має способів лікування герпесу, є тільки методи, що дозволяють знизити його активність. Найчастіше захворювання проявляє себе в тому випадку, коли імунітет людини знижується, тоді вірус герпесу знову відновлює свою діяльність. У цей період людина повинна дотримуватися правил особистої гігієни, приймати противірусні препарати і зміцнювати свій імунітет. Герпес проявляє себе у вигляді згрупованих бульбашок на губах або на підборідді, в народі такий герпес часто називають звичайною застудою або лихоманкою.

Герпес на губі до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Герпес - це вірусна інфекція, яка проявляє себе у вигляді застуди на обличчі або на тілі. Застудою прийнято називати дрібні ранки або бульбашки, які локалізуються в основному на губах і підборідді.
  2. Герпес може проявляти себе у вигляді застуди на губах і підборідді. Однак причиною застуди може бути не тільки герпес, але і інші захворювання (наприклад, сифіліс, авітаміноз).