Різниця між гаджетом і девайсом

Різниця між гаджетом і девайсом

Модні гаджети і наворочені девайси перестали згадуватися в іронічному значенні і безкровно захопили огляди і новини IT. Читачі плутаються в термінології, чого і так предостатньо, так що варто розібратися, що за гаджети і девайси на вітринах в магазинах електроніки, і чому одне і те ж пристрій називається по-різному.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Девайс - від англійського device - пристрій, пристосування, створене людиною для вирішення широкого кола завдань. У російському контексті зазвичай означає різного роду комп'ютерну техніку та електроніку.

Гаджет - від англійського gadget - пристрій, пристосування, яке виконує обмежене коло завдань. У російському контексті зазвичай означає який-небудь технологічний аксесуар для електроніки.

до змісту ↑

Порівняння

Незважаючи на загальну схожість, різниця між гаджетом і девайсом все ж є. Девайс - пристрій автономне, самостійне, яке не потребує для роботи інший пристрій. У широкому сенсі девайсами можна вважати найрізноманітніші прилади, аж до електрочайника, проте на нашому грунті визначення все ж приписано до комп'ютерних технологій. Таким чином, девайсом буде смартфон, ноутбук, відеореєстратор, dvd-плеєр і інші.Гаджет ж передбачає допоміжну функцію, покликаний розширити призначення основного пристрою і часто не вміє працювати без останнього. Таким чином, фотоапарат - девайс, а якась цікава спалах до нього або насадка на об'єктив - гаджет.

Також можна розрізнити гаджети і девайси за ступенем серйозності призначення. Девайси - повноцінно працюють пристрої, які вирішують серйозні завдання, гаджети ж часто служать для розваги або прикраси. Ручка з відеокамерою - гаджет, відеокамера - девайс. Гаджети можуть бути випущені сторонніми виробниками, можуть бути унікальними або концептуальними (а таке часто відбувається, коли мова йде про нові розробки), але вони ніколи не є "зробленими на коліні в сараї" аматорськими саморобками. Збираються вони з комплектуючих спеціального призначення.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Гаджет - допоміжний пристрій, девайс - самостійне.
  2. Гаджет вирішує обмежене коло завдань, девайс - широкий.
  3. Гаджети служать переважно для прикраси і розваги.