Як шпаклювати стіни під фарбування?

Як шпаклювати стіни під фарбування?

Забарвлення є одним з найбільш недорогих і загальнодоступних способів обробки стін. Однак для отримання хорошого результату потрібно докласти багато зусиль на етапі підготовки поверхні. Стіни повинні бути ідеально рівними, в іншому випадку після подібної обробки стануть добре видно всі дефекти. Так як шпаклювати стіни під фарбування, щоб в результаті отримати якісну поверхню?

Зміст статті

  • З чого почати?
  • Як виконується шпаклівка
    • Безпосередня обробка стін
    • Технологія шпаклівки гіпсокартону

З чого почати?

З оцінки обсягу майбутніх робіт. Він залежить від якості що підлягає фарбуванню поверхні. Якщо вихідне підставу нерівне, то дефекти треба усунути. Залежно від перепаду висот по стіні визначається і первинний вигляд робіт. Шпаклівку можна починати, якщо загальний розкид на всій поверхні не перевищує 0, 5 см. Якщо перепад нерівностей виявляється до 5 см, то доведеться попередньо штукатурити стіну. Для цих цілей використовується звичайний розчин на основі цементу.

В тих випадках, коли розкид нерівностей по поверхні перевищує 5 см, доведеться вирівнювати стіни із застосуванням гіпсокартону (ГКЛ). Для цього встановлюється решетування, на неї кріпляться листи гіпсокартону, і потім виконується їх шпаклівка.

Якщо стіни не вимагають вирівнювання, то перед обробкою вони все одно очищаються від сміття.Видаляються жирні плями, проводиться ремонт швів, стиків і усунення всіляких виступів і западин. Потім виконується грунтовка поверхні. Як шпаклівки використовуються сухі суміші, які треба розвести водою відповідно до наявної інструкцією. Її точне дотримання дозволить отримати матеріал з потрібними характеристиками.

до змісту ↑

Як виконується шпаклівка

Як її наносити і скільки разів шпаклювати стіни під фарбування? Зазвичай це робиться як мінімум в два заходи. Спочатку проводиться стартова, а потім фінішна шпаклівка, товщина якої повинна бути не більше 2 мм, в той час як перший шар може становити 3-4 мм. Робота зазвичай виконується за допомогою 2 шпателів. Один з них, вузький, служить для нанесення шпаклівки на інший, широкий, завдяки якому проводиться розподіл матеріалу по стіні.

до змісту ↑

Безпосередня обробка стін

Якщо стіна оштукатурена правильно, то можна починати стартову шпаклівку. Це може бути зроблено не за один раз, але кожен наступний шар треба наносити після висихання попереднього. Якщо в результаті загальна товщина буде виходити досить великий, то необхідно використовувати малярську сітку з розмірами вічок не більше 0, 5 мм.

Вона укладається на вже нанесену шпаклівку, а потім поверх розташовують ще один її шар, який рівномірно розподіляється по всій поверхні, закриваючи сітку. Після того як покриття просохне, наждаковим папером треба відшліфувати поверхню.

Після цього наноситься фінішна шпаклівка. Її виконують більш тонким шаром, часом у кілька етапів, кожен раз шліфуючи шкіркою 60-80 номера вийшла поверхню. Однак не варто докладати при цьому значних зусиль, т.к. тонкий шар шпаклівки може бути видалений.

Якість шпаклівки перевіряється за допомогою лампи.

Для цього вона розміщується під кутом до поверхні: тоді стають видні дрібні нерівності і дефекти. Від них необхідно позбутися, шліфуючи покриття. Після того як воно буде повністю готове, губкою або пилососом треба видалити частинки пилу. Подивитися, як правильно шпаклювати стіни під фарбування, можна тут:

до змісту ↑

Технологія шпаклівки гіпсокартону

В цьому випадку необхідно обробляти стики листів і головки шурупів. Після того як гіпсокартон закріплений на обрешітці, треба перевірити отриману поверхню. Головки кріпильних гвинтів обов'язково повинні бути втоплені, а листи - міцно триматися на каркасі. Нерівності, що залишилися при обрізанні листів гіпсокартону, треба видалити.

Шви закладаються малярським скотчем або паперовою стрічкою, а потім все покривається шпаклівкою. Просохла поверхню необхідно прошлифовать, а потім видалити утворилася при цьому пил. Додатково ознайомитися з процесом можна тут:

Шпаклівка дозволяє підготувати поверхню стіни до фінішної обробки. І якщо в подальшому передбачається фарбування стін, то необхідно отримати рівну поверхню. Домогтися цього цілком можливо, досить дотримуватися технологію проведення робіт.