Чому падає рубль? Топ-3 причини падіння курсу рубля

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розповів, чому падає рубль і назвав три основні причини падіння національної російської валюти по відношенню до долара і євро і ослаблення її позицій на світовому ринку капіталів.

У поточній ситуації, слабкий рубль хороший для бюджету Росії, так як більша частина його утворюється з експортної виручки, яка, в основному, складається з паливно-енергетичних товарів. Вони торгуються в доларах США. Експортери, яким вигідний слабкий рубль, везуть в нашу країну валюту. А валюта потрібна російському уряду, щоб розплачуватися з боргами. З іншого боку, слабкий рубль призводить до великої інфляції і сильного падіння купівельної спроможності росіян.

Представляємо вам топ-3 причини, чому падає курс рубля , за версією Дмитра Медведєва.

3. Санкції Заходу

Фінансові санкції негативно впливають на російську економіку, позбавляючи підприємства життєво важливих західних фінансових джерел, необхідних для рефінансування бізнес-боргів. А санкції, накладені на найбільші російські державні ( "Сбербанк", "ВТБ", "Зовнішекономбанк", "Россельхозбанк", "Газпромбанк") і приватні банки, це важливі причини падіння курсу рубля. Інвестори з Європи не можуть купувати нові акції та єврооблігації фінансових структур, що знаходяться під санкціями. Також "покарані" Заходом банки не можуть здійснювати довгострокове фінансування (терміном понад 90 днів).Однак, на думку Медведєва, списку санкцій процес не триватиме нескінченно.

2. Девальвація юаня і ослаблення позицій тенге

На Росію, пов'язану давніми економічними відносинами з Казахстаном, впливає те, що відбувається у "сусіда". Уряд Казахстану вирішило відмовитися від валютного коридору, в результаті відбулося ослаблення позиції казахстанської валюти - тенге. А оскільки російська і казахстанська економіки взаємопов'язані, що відбуваються в Казахстані процеси пояснюють, чому рубль знову падає. Що стосується КНР, то, на думку експертів, здешевлення юаня по відношенню до долара може привести до продовження відтоку капіталу з ринків, що розвиваються і падіння цін на сировинні товари (від продажу яких багато в чому залежить Росія).

1. Зниження цін на нафту

В список причин ослаблення рубля прем'єр-міністр Росії включив і падіння вартості одного з найважливіших в світі корисних копалин. Економіка Росії в значній мірі залежить від експорту нафти, що робить її дуже чутливою до будь-яких коливань світових цін на цей вид сировини, особливо, якщо воно непередбачуване і різке. Медведєв назвав нинішнє падіння цін на "чорне золото" найнижчою точкою котирувань за останні 6 років. Він уточнив, що якщо взяти 30-40-річний період, то можна побачити і більш низькі ціни, але на даний момент вартість нафти стала непристойно низькою. А це пояснює, чому падає рубль сьогодні на світовому ринку валют.