Навіщо потрібна мультиварка?

Навіщо потрібна мультиварка?

Мультиварка стала майже обов'язковим елементом кухонного інтер'єру і у сімейному домогосподарки, і у закоренілого холостяка. Нічого складного в цьому побутовому влаштуванні немає, але полюбилося воно багатьом в силу здатності звільняти час, зазвичай зайняте пильнуваннями біля плити. Як правило, не розуміють, навіщо потрібна мультиварка, ті, хто до готування має відношення споживче: споживають те, що приготував хтось інший. Якщо ж вам набридла життя з вічною ополоником в руці, то варто звернути увагу на диво-каструлю.

По суті, мультиварка - це нагрівальний апарат для спеціальної каструлі, режимами і варіантами нагріву в якому керує людина за допомогою завдання програм готування. По завершенню програми або закінчення заданого часу вона самостійно відключається, лише підтримуючи температуру за бажанням господаря - для підігріву готового блюда.

Звичайно, це зовсім не той горщик, який зварив надто багато каші, але цього горщику теж можна наказувати "Горщик, вари! Горщик, що не вари! ", І навіть" Горщик, почни варити в 12. 00, закінчи в 12. 30 і тримай підігрітим до 15. 00 ". Розумний досить горщик. Але це не означає, що він сам помиє, почистить, нарізання продукти відповідно до бабусиним рецептом, а потім сам очиститься. Мультиварка від каструлі відрізняється розумом і кмітливістю, але все інше на совісті її власника.

Найголовніше, навіщо потрібна мультиварка - вона дозволяє відійти з кухні або взагалі піти з дому, не боячись, що на плиті википає, пригорає, сушиться. Чаші в комплекті зазвичай антипригарні і нагрів рівномірний, температура не вище і не нижче заданої, кришка закрита - можна займатися своїми справами. Можна засипати вранці продукти і піти на роботу, давши наказ зварити кашу або згасити овочі до свого повернення. Звичайно, для цього треба задіяти таймер, а не командний голос або письмове розпорядження.

Що вміє готувати мультиварка? В силу своєї простоти - практично всі. Існує величезна кількість рецептів для конкретних моделей (там перераховано все аж до натискає кнопок управління), універсальних рецептів (там надано рекомендації щодо режиму і температурі), рецептів від користувачів, але більшість власників готують з натхнення. Звичайно, каші, плови, тушковані м'ясо та овочі, томлені супи, парові котлети і риба - страви-прими, що залишають вільними руки і голови. Завдяки рівномірному нагріванню, герметичності, антипригарному покриттю, режиму вологості стояти над мультиваркою, помішуючи і пробуючи, немає необхідності.

Однак мультиварка здатна і на більше, правда, доведеться все ж побувати в процесі. Смажити вона вміє, а ось перевертати продукт доведеться все ж самостійно. На фритюр її можливостей теж вистачить. У більшості моделей є режим випічки, так що багато хто використовує агрегат як духовку, в тому числі і для приготування страв у фользі. Крім того, повільне нагрівання дозволяє готувати домашні йогурти і варити сири при наявності інгредієнтів, та й суфле не стане проблемою.

В принципі, одна мультиварка здатна замінити всі каструлі, сковорідки, сотейники, пароварки, духові шафи, йогуртниці, які займали місце на кухні. І навіть плиту: працює вона від електромережі. Недоліком може стати невеликий обсяг і обмеження в приготуванні кількох страв одночасно: більшість мультіварок беруться тільки за одне, так що на ресторанній кухні ці помічники майже не приносять користі. А для домашньої - в самий раз, особливо коли є діти, діти хочуть їсти каші, каші варити ежеутренне складно і довго.