Чому комп'ютер не бачить флешку?

Чому комп'ютер не бачить флешку?

Практично кожен користувач комп'ютера стикається з проблемами, пов'язаними з накопичувачами. Нерідко відмовляють вінчестери, перестають розпізнаватися флешки і зовнішні жорсткі диски. Причин такого "дивного" поведінки накопичувачів безліч, як і способів вирішення проблем. Десять років тому звичайна USB-флешка була такою ж рідкістю, як і персональний комп'ютер. Зараз же у кожного користувача ПК знайдеться пара флешок різного об'єму. Якщо ви бажаєте знати, чому комп'ютер не бачить флешку і як з цим боротися, дочитайте статтю до кінця.

Як було сказано вище, існує величезна кількість причин "непрацездатності" флешки. Причому труднощі можуть з'явитися при будь-якої версії операційки від Microsoft. Якщо при підключенні флеш-накопичувача у вас виникли описані надалі проблеми, то пора задуматися і щось зробити з USB-флешкою:

  • отформатируйте USB-накопичувач, так як він не відформатований;
  • вставте диск при підключенні флешки;
  • сталася помилка даних при підключенні USB-накопичувача;
  • комп'ютер завис, перезавантажився або з'явився "синій екран смерті".

Отже, що робити, якщо комп'ютер не бачить флешку? Розберемо кожен спосіб вирішення проблем з флешкою ​​окремо.Якщо один із способів вам не допоміг, переходите до наступного. Тільки перепробувавши всі рішення, ви зі стовідсотковою ймовірністю зможете зрозуміти причину "дивного" поведінки USB-накопичувача.

Зміст статті

  • Механічне пошкодження
  • Віруси на флешці
  • Брак харчування
  • Вирішення проблем з ПК

Механічне пошкодження

Насамперед варто оглянути свою флешку на наявність механічних пошкоджень. Можливо, при падінні відшарувалися контакти або тріснула мікросхема. Якщо є подряпини або тріщини на корпусі, то постарайтеся акуратно розібрати флешку і оглянути плату флеш-накопичувача. Якщо виявлена ​​хоча б невелика тріщина на мікросхемі, то, найімовірніше, проблема непрацездатності флешки криється в її механічному пошкодженні.

до змісту ↑

Віруси на флешці

Нерідко через віруси флешка може не визначатися на ПК. Причому блокувати розпізнавання флешки можуть віруси як на комп'ютері, так і на USB-накопичувачі. Насамперед варто встановити на свій комп'ютер антивірус і перевірити систему на віруси. Якщо ж флешка не визначається і на іншому ПК, але читається на медіаплеєри або в ТВ, то спробуйте підключити її до планшета або смартфону і відформатувати її. Комп'ютерні віруси не можуть завдати шкоди смартфону / планшету, так як створювалися під комп'ютерну операційну систему Windows.

до змісту ↑

Брак харчування

Найчастіше причиною тимчасової непрацездатності USB-накопичувача є нестача харчування. Якщо до комп'ютера підключено багато USB-пристроїв, то контролерам не вистачає живлення, через що можуть і виникнути проблеми з накопичувачем. Вставте флешку в інший USB. Не використовуйте USB-подовжувачі великої довжини, так як чим довше кабель, тим більше потрібно харчування для працездатності підключеного пристрою.

Нерідко USB на передній панелі системного блоку "глючат". Тому намагайтеся використовувати USB-входи на задній частині корпусу системника. Якщо і це не допомогло, то спробуйте підключити флешку до будь-якого іншого пристрою: комп'ютер, ноутбук, планшет, медіа-плеєр. Якщо флешка на них розпізнається і читається, значить, всі проблеми від вашого ПК.

до змісту ↑

Вирішення проблем з ПК

З'ясувавши винуватця проблеми, перш за все варто перевірити, "бачить" чи комп'ютер флешку через "Управління дисками". Для цього відкрийте меню "Пуск" і натисніть на вкладці "Мій комп'ютер" правою кнопкою мишки. Виберіть посилання "Управління".

натисніть на картинку для збільшення

Потім в правому меню розгорніть вкладку "Сховище" та виберіть "Управління дисками".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо ваша флешка визначилася і розділ справний, то вам буде потрібно дати нову букву диску. Натискаємо правою кнопкою по розділу в даному меню і вибираємо "Змінити букву або шлях ...".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо вам і це не допомогло, то залишається останній варіант - реінсталляція драйверів. При першому підключенні флешки до ПК встановлюються драйвера для її роботи. Цілком ймовірно, стався збій драйверів і потрібно їх повторна установка.

Насамперед вам потрібно заглянути в "Диспетчер пристроїв": відкриваєте "Пуск >> Панель управління >> Диспетчер пристроїв".

натисніть на картинку для збільшення

Відкриваємо вкладку "Контролери USB".

натисніть на картинку для збільшення

Кількома за посиланням "Складений пристрій USB" правою кнопкою і тиснемо "Видалити". Так робимо з усіма іншими "складовими пристроями".

натисніть на картинку для збільшення

Тим самим ви видалите всі драйвера, які були в "пам'яті" USB-контролера.Перезавантажуємо комп'ютер і вставляємо флешку. Після перезавантаження USB-порти запустяться заново, і флешка буде доступна.

Якщо вам нічого не допомогло у вирішенні проблеми, а в працездатності вашої флешки ви впевнені, то готуйтеся перевстановлювати Windows.